Výsledky v sezóně 2017–2018

3. finále – neděle 25. 3. 2018

SKMB BOSKOVICE – HC UNIČOV 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Maksa, Dufek-Honzek, Vágner-Surý A., Cívka • Klaus-Skácel-Hnilička, Karný-Benýšek-Špok, Václavík-Pelikán-Šmahel, Šmíd
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 2. Pelikán (Maksa, Hnilička), 17. Krejčiřík (Vágner, Skácel), 58. Pelikán

Branky UNIČOV: 26. Žajgla (Korhoň)

Vyloučení: 8:7 navíc z týmu hostí Sršeň OK, Kreisel 5+OK, Halouska TH (za napadení rozhodčího), Hromádka OK

Využití: 2:0

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 28:29 (9:12, 14:5, 5:12)

Rozhodčí: Ondráček-Reich, Kříž-Procházka

Delegát: nebyl

Diváci: 301

Komentář Tomáše Karného:
Třetím, a jak se ukázalo i posledním utkáním pokračovalo na boskovickém zimním stadionu finále play-off Krajské ligy mezi týmy SKMB Boskovice a HC Uničov. Po dvou zápasech série vedli naši hráči 2:0 a v případě vítězství tak mohli před vlastními fanoušky slavit obhajobu loňského triumfu. Hosté přijeli v nezměněné sestavě, avšak pouze s jedním brankářem, Boskovice nastoupily před plným stadionem ve stejném složení jako v sobotu v Uničově. Chyběli tak tři hráči základního kádru, do finále ani nezasáhl nemocný obránce Zbyněk Surý, pro zraněné útočníky Davida Šebka a Luboše Bednáře skončila sezóna po prvním vítězném utkání.
Boskovičtí začali utkání velice aktivně, ve druhé minutě byl za podražení vyloučen hostující Fekiáč a už po 21 vteřinách přihrál Lukáš Hnilička na modrou čáru Pavlu Maksovi a jeho střelu pak před uničovskou brankou tečoval za Axmanova záda Aleš Pelikán, 1:0. Naši hráči si poté vytvořili další šance, v té největší v přesilové hře vychytal Karla Benýška Axman. Uničov hrozil pouze z rychlých protiútoků, pokud si vytvořil nějakou příležitost, vždy narazil na skvělého Jaroslava Chvátala. V 15. minutě byl za faul loktem vyloučen hostující Kreisel a boskovičtí přesilovku využili, v čase 16:23 prostřelil Axmana Filip Krejčiřík, asistence Jakub Vágner a Roman Skácel. Za tohoto pro nás velmi příznivého stavu se šlo do kabin.
Do druhé třetiny uničovští zamíchali sestavou a začali si vytvářet příležitosti, dvakrát trefili tyč naší branky, jejich aktivita byla odměněna v 26. minutě, Korhoň srazil kotouč na Žajglu a ten z vrcholu kruhů prostřelil Jaroslava Chvátala. Nutno přiznat, že gólu předcházel neodpískaný ofsajd Luboše Korhoně. Několik šancí si vytvořili i naši hráči, tu největší měl v 15. minutě Martin Špok, jeho střelu však zastavila tyč Axmanovy branky. Boskovičtí se pak soustředili především na obranu středního pásma a do třetí třetiny si odnesli jednobrankový náskok.
Ve třetí části jsme pokračovali v poctivé obraně středu hřiště, a především v rychlém přístupu ke klíčovým hráčům hostů, tedy k útočníkům Korhoňovi a Čuříkovi. Uničovu během třetí třetiny evidentně ubývaly síly, většinu play-off odehrál víceméně na dvě pětky, začal také tvořit chyby. Tu rozhodující pak v čase 57:26 potrestal Aleš Pelikán, který se z levého křídla natlačil před branku a nadvakrát skóroval, 3:1. Hosté závěr utkání psychicky neunesli, vyvolali zbytečnou bitku a inkasovali několik trestů do konce utkání. Stav 3:1 tak zůstal nezměněn a boskovičtí mohli slavit.
Zápas odehráli naši hráči skvěle takticky a sebevědomě, největší rozdíl mezi oběma týmy byl pak v bojovnosti a obětavosti, opět famózní výkon, tak jako po celé play-off, předvedl brankář Jaroslav Chvátal.
Jako první tým v historii krajského přeboru od doby, kdy se hraje play-off jsme dokázali obhájit titul a tohle mužstvo ještě rozhodně neřeklo poslední slovo. Velký podíl na konečném triumfu mají také vynikající fanoušci, kterým za podporu velmi děkujeme. Zhodnocení celého ročníku zveřejníme na stránkách SKMB v příštím týdnu.


2. finále – sobota 24. 3. 2018

HC UNIČOV : SKMB BOSKOVICE 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Maksa, Dufek-Honzek, Vágner-Surý A., Cívka • Klaus-Skácel-Hnilička, Karný-Benýšek-Špok, Pelikán-Václavík-Šmahel, Šmíd
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 32. Krejčiřík (Maksa, Hnilička), 35. Benýšek (Dufek), 41. Skácel (Dufek, Hnilička), 52. Hnilička (Pelikán, Krejčiřík)

Branky UNIČOV: 29. Korhoň (Čuřík, Fekiáč), 34. Čuřík (Handl, Korhoň), 55. Žajgla (Čuřík, Korhoň)

Vyloučení: 14:14

Využití: 2:1

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 43:35 (15:12, 15:10, 13:13)

Rozhodčí: Smilek-Šiška, Blažek, Kociňák

Delegát: Šimčík

Diváci: 320

Komentář Tomáše Karného:

Finálová série Krajské ligy 2017–18 pokračovala druhým zápasem, tentokrát na uničovském zimním stadionu. Domácí nastoupili v kompletním složení, pouze v prvním utkání zraněnou brankářskou jedničku Sedláře nahradil Milan Axman, v naší sestavě chyběl David Šebek, ten by měl do hry zasáhnout až v nedělního zápase.
Od začátku první třetiny předváděli boskovičtí velice aktivní hru, nesoustředili se jen na obranu středního pásma, ale rychlým přístupem napadali domácí rozehrávku a začali si vytvářet i slibné brankové příležitosti. Bohužel i ty největší v podání Martina Špoka ve 12. minutě nebo o chvíli později Romana Skácela zůstaly nevyužity. Na uničovské straně hrozila především útočná trojice Handl, Čuřík, Korhoň, díky opět skvělému Jaroslavu Chvátalovi se však gólově neprosadili ani oni a do šaten se tak šlo za stavu 0:0.
Bezbrankový stav samozřejmě boskovickým vyhovoval, tvořit museli domácí a začali i chybovat, své šance však ve 23. minutě Tomáš Karný ani o tři minuty později Martin Špok neproměnili. Skóre se poprvé měnilo ve 29. minutě, naši hráči opět inkasovali jako první, v přesilové hře našel křižnou přihrávkou Čuřík Korhoně a ten z levého strany překonal Jaroslava Chvátala, 1:0. Boskovičtí jsou však v letošním play-off zvyklí výsledek dotahovat, už o tři minuty později jsme i my využili přesilovou hru, po přihrávkách Lukáše Hniličky a Pavla Maxy prostřelil od modré Axmana Filip Krejčiřík, 1:1. Ve 34. minutě si domácí vzali vedení zpět, po závaru v naší třetině dorazil kotouč do branky Čuřík, 2:1. Na góly bohatou šestiminutovku pak uzavřel ve 35. minutě boskovický Karel Benýšek, který tečoval z rohu nahozený puk Martina Dufka, 2:2. I po druhé třetině tak byl vyrovnaný stav.
Do třetí části jsme vstoupili skvěle, už v čase 40:22 nás perfektně provedeným blafákem poprvé poslal do vedení Roman Skácel, asistence Martin Dufek a Lukáš Hnilička, 2:3. K rozhodčím se obvykle nevyjadřuji, bohužel tentokrát musím konstatovat, že René Smilek a Marek Šiška vzali osud utkání do svých rukou. Svými nepřesnými výroky na obou stranách úplně rozbili celou třetí třetinu, pět na pět se prakticky nehrálo, i přesto naši hráči dokázali odskočit na rozdíl dvou branek. V čase 51:18 dorazil volný kotouč za Axmanova záda Lukáš Hnilička, nahrávky Filip Krejčiřík a Aleš Pelikán, 2:4. Po zbytek utkání jsme pak už víceméně hráli v oslabení, několikrát tři proti pěti. Uničovští odvolali už v 56. minutě brankáře, jejich snaha byla korunována přesilovkovým snížením Žajgly, víc jsme však domácím nepovolili a stejně jako v prvním utkání zvítězili 4:3.
V dnešním zápase jsme předvedli perfektní kolektivní, obětavý a bojovný výkon podpořený vynikajícím Jaroslavem Chvátalem v brance. V sérii tak vedeme 2:0 na zápasy a už dnes můžeme před našimi diváky rozhodnout. Zároveň si však uvědomujeme, že poslední krok je ten nejtěžší a Uničov rozhodně nepřijede zápas odevzdat.


1. finále – středa 21. 3. 2018

SKMB BOSKOVICE – HC UNIČOV 4:3 (0:1, 4:2, 0:0)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Honzek-Maksa, Dufek-Pelikán, Vágner-Surý A. • Klaus-Skácel-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Šebek-Benýšek-Šmíd, Šmahel, Václavík
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 24. Bednář (Špok), 25. Špok (Bednář), 27. Skácel (Klaus), 31. Karný

Branky UNIČOV: 11. Sršeň (Žajgla, Paška), 31. Axman (Handl, Korhoň), 40. Čuřík (Korhoň)

Vyloučení: 4:4 navíc Kreisel (Uničov) 10 min. OT

Využití: 0:0

Oslabení: 1:0

Zásahy brankařů: 29:40 (13:13, 6:21, 10:6)

Rozhodčí: Lerch-Volf, Komínek-Otáhal

Delegát: Sklenář

Diváci: 209

Komentář Tomáše Karného:

Prvním zápasem začala finálová série Krajské ligy mezi týmy SKMB Boskovice a HC Uničov. Hosté přijeli na boskovický zimní stadion s kompletním kádrem, tedy včetně uzdraveného Sršně, v domácí sestavě chyběl kromě omluveného Filipa Krejčiříka pro nemoc Zbyněk Surý, ten už bohužel v této sezoně nenastoupí.
První třetina byla z boskovické strany lehce nervózní, hostující tým poctivě bránil střed hřiště a naši hráči se jen těžko dostávali do většího tlaku v útočném pásmu. Největší šance Minervy měli David Šebek a Tomáš Karný, toho však při forhendové kličce skvěle vybruslil brankář Sedlář. Mírná optická převaha uničovských byla dána dvěma přesilovkami, prosadit se však dokázali při hře pět na pět. V 11. minutě dorazil vlastní tvrdou střelu z pravého křídla navrátilec Sršeň a stanovil stav po první části na 0:1. Boskovice mimo jiné po páté v řadě inkasovaly v utkání jako první.
Druhá třetina však byla ze strany našeho týmu vynikající, především pak úsek hry mezi 24. až 31. minutou, kdy jsme dokázali vstřelit čtyři branky. V čase 23.07 našel Martin Špok před brankářem Sedlákem zcela volného Luboše Bednáře, který srovnal na 1:1. O dvě minuty později si oba hráči role vyměnili, po signálu ve středním pásmu přihrál Luboš Bednář do samostatného nájezdu Martinu Špokovi a ten otočil skóre na 2:1. Velký tlak boskovických pokračoval, v čase 26:40 zvýšil střelou z levého křídla Roman Skácel, asistence Radek Klaus, 3:1, skvělou osmiminutovku završil v 31. minutě Tomáš Karný, který ve vlastním oslabení proměnil samostatný nájezd, 4:1. Bohužel už poněkolikáté jsme okamžitě po vstřelené brance inkasovali, tentokrát to bylo po 14 vteřinách, Axman tečovanou střelou snížil na 4:2. Velkou šanci na zvýšení náskoku dostali naši hráči v 38. minutě, kdy hráli dvě minuty přesilovku pět na tři, bohužel ji sehráli velmi špatně, prakticky hostujícího brankáře neohrozili a trest přišel ihned po jejím skončení, skvělého Jaroslava Chvátala překonal Čuřík, 4:3.
Třetí dějství už bylo ze strany Boskovic velmi dobře takticky sehrané, hosté si kromě šance Korhoně žádnou další nevypracovali a i přes velkou snahu v závěrečné hře bez brankáře podlehli našemu týmu 3:4. Boskovičtí tak vedou v sérii 1:0 na zápasy, druhé a třetí utkání je na programu o víkendu.


4. semifinále – sobota 17. 3. 2018

HK KROMĚŘÍŽ – SKMB BOSKOVICE 5:6 PP (2:0, 1:3, 2:2, 0:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Maksa, Dufek-Surý Z., Vágner-Surý A., Honzek • Václavík-Skácel-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Pelikán-Benýšek-Šebek, Šmíd
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 25. Dufek (Špok, Karný), 28. Karný (Špok, Surý Z.), 31. Bednář (Dufek, Karný), 51. Dufek (Karný), 55. Maksa (Hnilička), 62. Šebek (Surý A., Benýšek)

Branky KROMĚŘÍŽ: 2. Merta (Hradil, Jelínek), 9. Zavřel (Vaněk), 39. Jergl (Gazda, Osina), 49.Merta (Jelínek), 60. Jergl (Merta, Gazda)

Vyloučení: 2:6

Využití: 3:0

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 44:39 (11:7, 16:12, 16:18, 1:2)

Rozhodčí: Šiska-Lerch, Husák-Šustr

Delegát: Foukal

Diváci: neuvedeno

Komentář Tomáše Karného:
Hráči SKMB Boskovice si opět po roce zahrají finále Krajské ligy mužů! Rozhodlo o tom čtvrté semifinálové utkání, ke kterému naše družstvo nastoupilo na ledě HK Kroměříž. Před slušně zaplněnými tribunami nastoupili oba týmy ve víceméně obvyklých sestavách, domácí tedy bez dlouhodobě zraněného kapitána Murína, na naší straně nahradil Jiří Václavík na levém křídle první pětky lehce indisponovaného Radka Klause.
Boskovičtí přijeli k s jednoznačným cílem ukončit tuto sérii již v tomto zápase. Bohužel první třetina našemu týmu nevyšla, a to především výsledkově, už ve druhé minutě duelu přišlo velice přísné vyloučení boskovických, domácím pak stačilo pouze 20 vteřin na to, aby počtvrté v této sérii otevřeli skóre utkání. Po rychlé výměně puku v rohu našeho týmu si po kruhu vyjel do výhodné pozice Merta a skrytou střelou na vyrážečku překonal Jaroslava Chvátala, 1:0. Minerva měla poté několik příležitostí, branku však vstřelili opět kroměřížští. V 9. minutě nevyhodili hráči Boskovic kotouč z vlastní třetiny, na modré čáře se ho zmocnil Vaněk, přihrál volnému Zavřelovi, a ten střelou pod břevno zvýšil na 2:0. I když byli boskovičtí v první třetině opticky lepším mužstvem a opět domácí přestříleli, odcházeli do šaten s dvoubrankovým mankem.
Druhá třetina vyšla boskovickým skvěle, především pak část hry mezi 25. a 31. minutou, kdy vstřelili tři branky a otočily skóre. Nejprve v 25. minutě ujeli do brejku 2 na 1 Martin Špok a Martin Dufek a po krásné kombinaci druhý jmenovaný snížil na 1:2. V 28. minutě tečoval Tomáš Karný střelu, kterou vyslal od modré čáry Martin Špok, a vyrovnal na 2:2, vynikající šestiminutovku pak zakončil po přihrávkách Tomáše Karného a Martina Dufka důrazný Luboš Bednář, 2:3. V této části hry byli kroměřížští doslova na ručník, Minerva měla ještě další tři velké brankové příležitosti, ale všechny pochytal domácí Karola. Bohužel v závěru druhé části jsme dostali Kroměříž zpět do hry, tři vyloučení během šesti minut, za faul, protesty a špatné střídání byly potrestány. V čase 38.33 prostřelil od modré klubko hráčů před Jaroslavem Chvátalem obránce Jergl a vyrovnal na 3:3, za tohoto stavu se šlo i do kabin.
Třetí část hry začala opatrně, žádné mužstvo se nechtělo dopustit chyby a hrálo se především ve středním pásmu. Náš tým však přece jen jednu vyrobil, ve 49. minutě se po šťastném zpracování kotouče dostal do samostatného nájezdu Merta a přízemní střelou vrátil domácím vedení, 4:3. Odpověď boskovických přišla za minutu a půl, Tomáš Karný zpoza branky přihrál zcela volnému Martinu Dufkovi a ten blafákem srovnal na 4:4. To však nebylo zdaleka vše, divoká třetina pokračovala, tentokrát šli do vedení naši hráči, v čase 54.55 překonal od modré čáry nechytatelnou střelou domácího brankáře Pavel Maxa, asistence Lukáš hnilička, 4:5. Boskovičtí se poté snažili držet kotouč co nejdále od vlastní branky a dokonce si vypracovali i jednu velkou šanci, kterou nevyužili. Minutu a půl před koncem základní hrací doby odvolala Kroměříž brankáře a bohužel v následném power-play přišel ještě hodně přísný faul našeho hráče. Přesilovku 6 na 4 pak domácí v čase 59.15 využili, Jergl od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě, vyrovnal na 5:5 a takto skončil duel i po třech třetinách.
Prodloužení je však letos boskovickou doménou, v této sezóně jich sehráli naši hráči pět a všechny vyhráli. Nebylo tomu jinak ani tentokrát, v čase 61.50 se na útočné modré čáře zmocňuje puku Aleš Surý, jeho tvrdá střela ještě branku míjí, od mantinelu odražený puk však pohotově zasouvá za záda brankáře Karola David Šebek, 5:6, hotovo, rozhodnuto.
Boskovičtí tak splnili předsezónní cíl, tedy pokusit se zopakovat účast ve finále. Celá semifinálová série s Kroměříží byla velice náročná, ale díky systému na tři vítězné zápasy i spravedlivá, snad kromě prohry ve druhém utkání jsme byli vždy lepším týmem a zaslouženě postoupili. Finálového soupeře nám určí až dnešní pátý zápas mezi Velkým Meziříčím a Uničovem.


3. semifinále – neděle 11. 3. 2018

SKMB BOSKOVICE – HK KROMĚŘÍŽ 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Maksa, Dufek-Surý Z., Vágner-Surý A. • Klaus-Skácel-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Pelikán-Benýšek-Šebek, Šmíd-Vaclavík-Šmahel
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 28. Benýšek (Šebek), 40. Hnilička (Krejčiřík), 46.Skácel (Krejčiřík), 49. Karný (Špok), 51 Krejčiřík (Hnilička, Skácel)

Branky KROMĚŘÍŽ: 18. Sedlář (Osina, Karola), 29. Zavřel (Brada, Osina), 48. Osina (Merta)

Vyloučení: 5:6

Využití: 1:1

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 21:41 (7:16, 4:16, 10:9)

Rozhodčí: Honza-Kohoutek, Brzobohatý-Procházka

Delegát: Cambal

Diváci: 241

Komentář Tomáše Karného:
Třetím semifinálovým zápasem pokračovalo play-off Krajské ligy mezi týmy SKMB Boskovice a HK Kroměříž. Hosté přijeli na boskovický led ve stejné sestavě jako v druhém utkání, tedy i s Vlastimilem Karolou na postu brankářské jedničky, na domácí straně se do první obranné dvojice po třízápasové absenci vrátil Filip Krejčiřík.
Od začátku první třetiny byli daleko aktivnější boskovičtí hráči, hra se odehrávala především v obranném pásmu Kroměříže, bohužel všechny šance domácích pochytal, někdy i se štěstím brankář Karola. Kroměřížští spoléhali, tak jako v předešlých zápasech, především na rychlé brejkové situace, po jedné takové už potřetí v sérii vstřelili úvodní branku. Ve chvíli, kdy skončil trest domácího hráče přihrál v 18. minutě Osina do otevřené obrany najíždějícímu Sedlářovi a ten samostatný nájezd zakončil střelou mezi nohy Jaroslava Chvátala, skórem 0:1 skončila i první třetina.
Druhá dvacetiminutovka byla víceméně kopií té první, hosté vědomi si náskoku ještě více zahustili střední pásmo a čekali na chyby domácích. Opět jsme v této části kroměřížské vysoce přestříleli, konkrétně 16:4 (první třetina 16:7), tento tlak pak vedl i ke srovnání stavu. Ihned po vhazování v útočném pásmu se po přihrávce Davida Šebka nadvakrát prosadil Karel Benýšek, 1:1. Bohužel radost vydržela pouze 28 sekund, Osina další průnikovou přihrávkou našel na modré čáře Bradu, ten kotouč srazil najetému Zavřelovi a ten tvrdou ranou s prostoru kruhů opět poslal hosty do vedení, 1:2. Do kabin se však šlo tentokrát za nerozhodného stavu, 48 sekund před koncem druhé části dorazil střelu Filipa Krejčiříka Lukáš Hnilička a důležitým gólem vyrovnal na 2:2.
Třetí třetina už byla převážně v boskovické režii, v čase 45.05 po přihrávce Filipa Krejčiříka využil přesilovku přesnou střelou Roman Skácel. Hosté sice ještě jednou srovnali stav, když Osina ve 48. minutě při přesilové hře od modré čáry překonává Jaroslava Chvátala. O minutu později však přichází definitivní zlom v utkání, Martin Špok perfektním napadáním získal kotouč, před hostujícím brankářem našel volného Tomáše Karného a ten se nemýlil, 4:3. Uklidňující branku přidal o dvě minuty později střelou od modré dnes tříbodový Filip Krejčiřík, asistence Lukáš Hnilička a Roman Skácel, 5:3. Kroměřížským už nepomohlo ani závěrečné power-play, výsledek 5:3 se už nezměnil.
K vidění bylo velice kvalitní utkání s perfektní diváckou kulisou, v sérii nyní vede náš tým 2:1 a má dva mečboly na to, aby opět po roce postoupil do finále play-off Krajské ligy.


2. semifinále – sobota 10. 3 2018

HK KROMĚŘÍŽ – SKMB BOSKOVICE 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Surý A.-Maksa, Dufek-Surý Z., Vágner-Honzek • Václavík-Skácel-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Pelikán-Benýšek-Šebek, Klaus
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 49. Skácel (Hnilička)

Branky KROMĚŘÍŽ: 8. Merta (Osina), 44. Merta, 59. Vaněk (Sedlář)

Vyloučení: 8:6 navíc Benýšek 10. min. OT

Využití: 0:0

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 47:26 (15:11, 16:5, 16:10)

Rozhodčí: Blaha-Hübl, Baláš-Dvořáček

Delegát: Foukal

Diváci: 407

Komentář Tomáše Karného:

Druhým zápasem, tentokrát na kroměřížském ledě pokračovala semifinálová série play-off Krajské ligy mezi týmy SKMB Boskovice a HK Kroměříž. V sestavě Boskovic chyběl nemocný obránce Filip Krejčiřík a volno dostala i juniorská dvojice Jiří Šmahel, Lukáš Šmíd. Na domácí straně chyběl z předešlého utkání zraněný kapitán Murín a na postu brankářské jedničky tentokrát nastoupil Karola.
Utkání začalo podobně jako první duel v Boskovicích, kroměřížští šli opět brzy do vedení, v 8. minutě si naši hráči špatně přebrali domácí útočníky, Osina přesným pasem našel Mertu, a ten střelou nad lapačku Jaroslava Chvátala otevřel skóre utkání. Další minuty duelu pak patřily boskovickým, bohužel ani jedna z obrovských šancí neskončila za zády domácího brankáře. V 9. minutě Karola vychytal Martina Dufka, v 11. minutě Davida Šebka, a když už byl o minutu později překonán, zachránila ho po střele Tomáše Karného tyč. Na straně Kroměříže přišel už jen neproměněný nájezd Gazdy v 15. minutě, více větších brankových příležitostí už domácí neměli.
I v druhé části jsme měli optickou převahu, více ze hry a opět jsme si dokázali vytvořit několik velkých příležitostí. Znovu jsme orazítkovali tyče kroměřížské branky, konkrétně Aleš Pelikán a Martin Špok, druhý jmenovaný si díky své rychlosti vypracoval další dvě velké šance, bohužel domácí vždy podržel brankář Karola. Kromě jednoho sólového nájezdu si kroměřížští mnoho šancí ve druhé třetině nevypracovali.
V posledním dějství se po chybě našeho obránce na modré čáře dostal do sólového nájezdu Merta a ve 44. minutě poslal svým druhým gólem Kroměříž do vedení 2:0. Minerva tak musela hru otevřít, začala okamžitě aktivně napadat a dostávala domácí na dlouhé minuty pod velký tlak. Odměnou pak bylo snížení na 1:2, únik dva na jednoho nadvakrát proměnil ve 49. minutě Roman Skácel, asistence Lukáš Hnilička. Tlak boskovických pokračoval až do samého závěru, bohužel všechny šance pochytal dnes vynikající Karola. V 59. minutě, v době, kdy už jsme vše vsadili na jednu kartu, definitivně pojistil domácí vítězství na kruzích neobsazený Vaněk a uzavřel výsledek na konečných 3:1.
Tentokrát naši hráči podali daleko lepší výkon, než v prvním domácím utkání, měli jsme více ze hry, kroměřížské jsme vysoce přestříleli, bohužel jsme doplatili na neproměňování i těch největších příležitostí. Šanci na reparát máme již dnes, tímto zveme všechny příznivce do ochozů, aby nám pomohli zlomit semifinálovou sérii na naši stranu.


1. semifinále – středa 7. 3. 2018

SKMB BOSKOVICE – HK KROMĚŘÍŽ 6:5 PP (2:2, 2:2, 1:1, 1:0)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Surý A.-Maksa, Dufek-Surý Z., Vágner-Šebek • Václavík-Skácel-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Pelikán-Benýšek-Šmíd, Šmahel
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 4. Špok (Karný, Bednář), 16. Karný (Špok, Bednář), 32. Bednář, 33. Václavík (Šmíd, Pelikán), 58. Špok (Bednář, Karný), 66. Skácel (Pelikán)

Branky KROMĚŘÍŽ: 3. Murín (Ditrich), 11. Zavřel (Vávra), 22. Merta (Hradil, Brada), 38. Zavřel, 49. Sedlář (Vaněk)

Vyloučení: 6:8

Využití: 2:1

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 39:51 (12:13, 8:16, 17:14, 2:8)

Rozhodčí: Lerch-Netopil, Bačák-Nikl

Delegát: Příbyl

Diváci: 146

Komentář Tomáše Karného:

Úvodními zápasy začalo semifinále play-off Krajské ligy 2017–18 a oba papíroví favorité doma zvítězili. Zatímco ve Velkém Meziříčí domácí hráči kromě první třetiny kontrolovali průběh utkání a zvítězili 5:3, v Boskovicích byl k vidění dramatický duel, ve kterém se oba týmy střídaly ve vedení, nakonec však se šťastnějším koncem pro domácí. Kroměřížští přijeli k zápasu v kompletní sestavě, na boskovické straně dostali volno Tomáš Honzek a Radek Klaus a těsně před utkáním se pro nemoc omluvil obránce Filip Krejčiřík.
První třetina začala mírným tlakem hostů, díky výbornému bruslení si vytvořili několik šancí, a také se brzo prosadili gólově, ve 3. minutě se zblízka prosadil kapitán Murín a poslal kroměřížské do vedení. Odpověď Boskovic však byla blesková, už za 58 vteřin po přihrávkách Tomáše Karného a Luboše Bednáře nachytal brankáře Svobodu střelou z úhlu Martin Špok, 1:1. Optická převaha Kroměříže pokračovala, domácím dělala problém především rychlost hostujících útočníků. V 11. minutě jsme nevyhodili puk z obranného pásma, následnou střelu od modré čáry Jaroslav Chvátal jen vyrazil k neobsazenému Zavřelovi a ten už neměl problém zvýšit na 1:2. Naši hráči po inkasované brance zvýšili aktivitu a v 16. minutě střelou z otočky vyrovnal Tomáš Karný, přihrávali Martin Špok a Luboš Bednář.
I druhá třetina nabídla po dvou brankách na obou stranách. Do této části opět dobře vstoupili hosté, už ve 22. minutě opět po střele od modré zvýšil na 2:3 Merta. Postupně však začínali přebírat iniciativu boskovičtí, Kroměříži možná začaly lehce docházet síly a po tvrdém, ale čistém dohrání navíc přišli o zraněného kapitána Murína. Domácí snahu korunovali dvěma slepenými góly, ve 32. minutě využil chyby hostů Luboš Bednář a vyrovnal na 3:3, o 30 vteřin později otočil skóre důrazný Jiří Václavík, výbornou práci odvedli nahrávající Aleš Pelikán a Lukáš Šmíd. Do kabin se však šlo za vyrovnaného stavu, v 38. minutě zachytil v obranné třetině Boskovic křižnou přihrávku Zavřel a z mezikruží prostřelil Jaroslava chvátala, 4:4.
Ve třetí části si obě mužstva vytvořila několik slibných příležitostí, Jiří Václavík například orazítkoval tyč, branky však padly po jedné na každé straně, a to při přesilových hrách. Nejdříve dostali kroměřížští k dispozici minutu a čtyřicet vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3 a tu ve 49. minutě využil Sedlář. Minerva pak vrhla všechny síly do útoku, v 55. minutě krvavě zranil hostující Šťastný našeho Romana Skácela a čtyřminutovou přesilovku v čase 57.24 využil dorážkou své střely Martin Špok, asistence Tomáš Karný a Luboš Bednář, 5:5. Drama však ještě pokračovalo, minutu před koncem třetí třetiny přišlo ještě jedno boskovické vyloučení, hosté však přesilovku sehráli velmi špatně, a šlo se tak do prodloužení.
Prodloužení začalo druhou polovinou přesilovky Kroměříže, tentokrát ve výhodnější početní převaze 4 na 3, ze strany Boskovic však bylo oslabení sehráno skvěle a víceméně nedovolili Kroměříži ohrozit branku. Rozhodující okamžik utkání přišel v 65. minutě, za vysokou hůl byl vyloučen hostující Zavřel a o minutu později ukončil zápas přízemní střelou Roman Skácel, asistence Aleš Pelikán.
Utkání bylo velmi kvalitní, hráno ve vysokém tempu, možná i více zkušeností v závěru pak přineslo první výhru série pro naše hráče.


2. čtvrtfinále – sobota 3. 3. 2018

HC SPARTAK UHERSKÝ BROD – SKMB BOSKOVICE 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Honzek-Maksa, Dufek-Pelikán, Vágner-Šebek • Václavík-Skácel-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Šmíd-Benýšek-Šmahel
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 17. Václavík (Skácel, Hnilička), 26. Benýšek (Šmíd), 32. Šebek (Šmahel, Benýšek), 55. Skácel (Benýšek, Hnilička), 60. Hnilička

Branky UH. BROD: 18. Bujáček (Bařinka), 25. Heča (Šiller), 60. Vaněk (Gureň)

Vyloučení: 6:5

Využití: 0:3

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 37:31 (11:6, 18:10, 8:15)

Rozhodčí: Blaha-Škách, Mikoviny-Bernard

Delegát: nebyl

Diváci: 329

Komentář Tomáše karného:
Za stavu 1:0 na zápasy jsme odjížděli k druhému čtvrtfinálovému utkání play-off Krajské ligy, na zimním stadionu v Uherském Brodě jsme mohli proměnit mečbol a rozhodnout tak o naší účasti v semifinále. Zatímco domácí tým nastoupil ve skoro totožné sestavě jako v prvním duelu, boskovičtí museli na poslední chvíli složení značně pozměnit. K předem avizovaným absencím Radka Klause a obránce Zbyňka Surého nečekaně přibyli nemocní obránci Aleš Surý, Filip Krejčiřík a Dominik Cívka. Do obrany tak museli zaskočit útočníci David Šebek a Aleš Pelikán, po delší době v základní sestavě nastoupili obránce Tomáš Honzek a útočníci Jiří Václavík a junior Jiří Šmahel.
Utkání začalo podle očekávání, obě mužstva se snažila především pokrývat střední pásmo, napadala pouze jedním hráčem, postupně ale začali být aktivnější boskovičtí hráči, měli více ze hry a vytvářeli si brankové příležitosti. K prvnímu gólu pak pomohla našim hráčům přesilová hra, v 17. minutě našel Lukáš Hnilička před brankou Romana Skácela, jeho střelu ještě domácí brankář chytil, na dorážku Jiřího Václavíka však již nestačil, 0:1. Naše radost bohužel netrvala ani ne minutu, po nedorozumění na útočné modré čáře se do sólového nájezdu dostal Bujáček a v jediné větší šanci domácích se štěstím srovnal na 1:1, za tohoto stavu se šlo do šaten.
Druhá třetina již nabídla otevřenější hru, více se začali osmělovat i domácí hráči a ve 25. minutě šli do vedení, přečíslení 3 na 2 vyřešil tvrdou střelou za modrou čarou Heča, 2:1. Boskovičtí však odpověděli téměř okamžitě, po 22 vteřinách tečoval střelu Lukáše Šmída Karel Benýšek a srovnal na 2:2. Poté si Minerva vytvořila další příležitosti, své velké šance neproměnili Tomáš Karný ani Luboš Bednář. O tom, že do poslední třetiny půjdou naši hráči s jednobrankovým náskokem tak rozhodla další přesilová hra, po kombinaci Karla Benýška a Jiřího Šmahela zvýšil na 2:3 nenápadnou střelou David Šebek.
Před třetí částí bylo jasné, že uherskobrodští musí hru více otevřít a podstatně zvýšit svoji aktivitu, jinak pro ně sezona skončí. Ze strany Uherského Brodu však překvapivě žádný velký tlak nepřicházel, až od poloviny poslední třetiny začali projevovat více snahy a začali napadat ve dvou až třech hráčích. V 54. minutě ovšem musel domácí Klusák na trestnou lavici a boskovičtí třetí využitou přesilovkou definitivně rozhodli o osudu utkání, po přihrávkách Lukáše Hniličky a Karla Benýška zvýšil do odkryté branky Roman Skácel, 2:4. Domácí pak ještě zápas lehce zdramatizovali, v čase 59.21 při hře 4 na 4 odvolali brankáře, v přesilové situaci překonal skvělého Jaroslava Chvátala Vaněk a snížil na 3:4. Poslední slovo v této sérii měl ale Lukáš Hnilička a do prázdné branky stanovil výsledek na 3:5.
Utkání bylo celkově v režii našeho týmu, vynikající jsme byli především v přesilových hrách, dnes se také ukázal jeden z faktorů pro to, aby bylo mužstvo úspěšné nejen v základní části, ale i v náročném play-off, je to kvalitní široký kádr. Tomáš Honzek, Jiří Václavík i junior Jiří Šmahel, tedy hráči, kteří dnes nově zasáhli do hry, předvedli výborné výkony, což je potěšující pro další náročný program našeho mužstva.
V sérii tak plníme roli favorita a po výsledku 2:0 na zápasy postupujeme do semifinále Krajské ligy, kde se utkáme s týmem HK Kroměříž.


1. čtvrtfinále – středa 28.2.2018

SKMB BOSKOVICE – HC SPARTAK UHERSKÝ BROD 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Maksa, Dufek-Surý Z., Vágner-Cívka • Pelikán-Benýšek-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Skácel-Šebek-Klaus, Šmíd
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 7. Karný (Špok), 16. Hnilička (Šebek), 32. Hnilička (Benýšek, Skácel), 47. Špok

Branky UH. BROD: 21. Vaculín (Gureň), 50. Vaculín (Klusák)

Vyloučení: 9:11 navíc Venclík (Uh.Brod) 10.min.OT

Využití: 0:0

Oslabení: 1:1

Zásahy brankařů: 24:36 (6:16, 10:8, 8:12)

Rozhodčí: Coufal-Skopal, Ludvík-Nechvátal

Delegát: Chocholouš

Diváci: 103

Komentář Tomáše Karného:

V prvním čtvrtfinálovém utkání play-off Krajské ligy jsme přivítali tým HC Spartak Uherský Brod. Oproti poslednímu vzájemnému zápasu před jedenácti dny přijeli hosté v o něco silnější sestavě, nově nastoupili například zkušený obránce Miloslav Gureň nebo útočník Milan Šiler. Soupiska Boskovic byla takřka kompletní, chyběl pouze zraněný útočník Jiří Václavík, volno pak pro tohle utkání dostali obránci Aleš Surý a Tomáš Honzek.
Začátek první třetiny měl všechny atributy úvodního zápasu play-off, zatažený defenzivní blok hostů ve středním pásmu a zároveň lehká nervozita na boskovických hokejkách. Uklidnění naštěstí přišlo brzy, v 7.minutě po obléhání branky Uherského Brodu přihrál Martin Špok Tomáši Karnému a ten prostřelil hostujícího brankáře Stojara, 1:0. Od této chvíle měli naši hráči více ze hry, vytvářeli si šance a tento tlak vyvrcholil v 16. minutě, kdy David Šebek křížným pasem uvolnil Lukáše Hniličku, ten si v situaci jeden na jednoho poradil s Miloslavem Gureňem a zvýšil na 2:0. Za tohoto stavu se šlo do šaten.
Zatímco první část hry vyšla Minervě skvěle, na druhou třetinu by boskovičtí raději zapomněli, nevydařila se jim hlavně herně. Velký podíl na tom měl především nevydařený úvod. Už po 17 vteřinách došlo na domácí straně ke špatnému přebrání hráčů, hostující Vaculín se dostal do samostatného nájezdu a blafákem překonal Jaroslava Chvátala, 2:1. Po dalších dvou zbytečných vyloučeních se hra Boskovic úplně rozbila, uherskobrodští začali mít více ze hry, vytvořili si několik velkých příležitostí, všechny však zneškodnil vynikající Jaroslav Chvátal. Nápor trval až do 32. minuty, kdy po přihrávkách Karla Benýška a Romana Skácela nenápadnou střelou zvýšil svým druhým gólem na 3:1 Lukáš Hnilička. Hosté se i nadále snažili, nicméně větší příležitost si už nevypracovali a do kabin se šlo opět za dvoubrankového rozdílu.
Před třetí třetinou padlo v domácí šatně několik ostrých slov, zároveň bylo jasné, že Uherský Brod musí hru otevřít a začít více riskovat. Boskovičtí se naopak zatáhli a soustředili se na obranu středního pásma. Čekání na chybu se domácím vyplatilo, ve 47.minutě vystihl špatnou rozehrávku uherskobrodských Martin Špok a sólový nájezd bezpečně proměnil, 4:1. V 50. minutě se pak ještě jednou prosadili hostující hráči, ve vlastním oslabení po hrubce našeho obránce na modré čáře ujel Klusák, jeho nájezd ještě Jaroslav Chvátal zneškodnil, na dorážku Vaculína už ale nestačil, 4:2. Závěrečných deset minut už nepřineslo žádnou větší brankovou příležitost a utkání tak skončilo zaslouženou výhrou SKMB.
Celkově bylo utkání kromě patnácti minut ve druhé třetině pod kontrolou domácího týmu, nicméně se ukázalo, že play-off je jiná soutěž, rozdíly ze základní části se smazávají a každé utkání bude velice těžké. Po výhře 4:2 vedeme v sérii na dva vítězné zápasy 1:0 a už v sobotu můžeme rozhodnout o našem postupu do semifinále.


22. kolo – sobota 24.2.2018

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ – SKMB BOSKOVICE 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Maksa, Dufek-Surý Z., Vágner-Surý A. • Pelikán-Benýšek-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Klaus-Šmíd-Cívka
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 24. Špok (Bednář), 29. Karný (Bednář, Špok), 36. Klaus (Cívka), 38. Bednář (Karný), 45. Bednář, 54. Hnilička (Benýšek)

Branky Velké Meziříčí: 47. Vondráček (Šerý)

Vyloučení: 6:7

Využití: 1:2

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 43:30 (10:7, 22:9, 11:14)

Rozhodčí: Sofka, Baláš-Dvořáček

Delegát: Potsch

Diváci: 268

Komentář Tomáše Karného:

Poslední utkání základní části Krajské ligy mužů sehráli boskovičtí ve Velkém Meziříčí, kde se utkali s místním HHK. Shodou okolností se jednalo o zápas, jehož vítěz se stane i vítězem základní části letošního ročníku. Zatímco domácí tým nastoupil jako obvykle se čtyřmi pětkami, na naší straně jsme se museli vypořádat s absencí centra první pětky Romana Skácela, pro zranění nehrál ani další střední útočník, zkušený David Šebek.
První třetina přinesla opatrný hokej, obě mužstva si byla vědoma důležitosti utkání, a především se soustředila na pokrytí středního pásma, lehce více ze hry ale měli naši hráči. Největší příležitost Boskovic měl Karel Benýšek, ale svůj samostatný nájezd neproměnil, na druhé straně domácí Střecha trefil tyč hostující branky.
Druhá část hry přinesla asi nejlepší výkon boskovických ve venkovních utkáních v letošním ročníku. K obětavému a soustředěnému výkonu přidali i branky, ve 24. minutě po čistě vyhraném vhazování Luboše Bednáře prostřelil brankáře Slavíčka Martin Špok, ve 29. minutě Minerva využila přesilovku a Tomáš Karný zvýšil na 2:0. Boskovice si i nadále vytvářely mnoho brankových příležitostí, jejich převaha byla místy obrovská a dlouhé minuty nepouštěly hráče Velkého Meziříčí z jejich obranného pásma. Vyústěním tohoto tlaku byly další dvě branky v domácí síti, nejprve po přečíslení dva na jednoho a krásné kombinaci s Dominikem Cívkou zvýšil na 3:0 Radek Klaus, skóre prostřední části pak po přihrávce Tomáše Karného uzavřel Luboš Bednář, 4:0. Boskovičtí v této části přestříleli domácí tým 21:7!
Před třetí třetinou tak bylo o výsledku takřka rozhodnuto, hráči SKMB opět pokryli střední pásmo a čekali na chyby soupeře, jednu takovou využil kapitán Boskovic Luboš Bednář a blafákem překonal Slavíčka, 5:0. O dvě minuty později zaznamenávají čestný úspěch domácí, výtečného Jaroslava Chvátala tečí Šerého střely překonává Vondráček. Poslední slovo v utkání si však berou naši hráči, po přihrávce Karla Benýška se prosazuje Lukáš Hnilička a dává výsledku konečnou podobu, 6:1.
Utkání vyšlo našim hráčům ve všech směrech, předvedli obětavý a ukázněný výkon, skvěle plnili stanovenou taktiku, opět vynikající výkon předvedl brankář Jaroslav Chvátal, který ze třiceti střel pustil pouze jedinou (úspěšnost 96,97).
Sérii několika těžkých utkání jsme tak zvládli skvěle a přejeme si jen, abychom si tuto formu přenesli do nadcházejícího play-off. V něm nám soupeře určily až poslední zápasy slováckých týmů. Jak Uherské Hradiště Velkou Bíteš, tak Uherský Brod Uničov podle předpokladů přehráli a ve čtvrtfinále tak nastoupíme proti celku HC Spartak Uherský Brod.


21. kolo – sobota 17. 2. 2018

SKMB BOSKOVICE – HC SPARTAK UHERSKÝ BROD 4 : 3 (0:0, 3:0, 1:3)

Sestava SKMB: Chvátal (Külzer) • Krejčiřík-Maksa, Dufek-Surý Z., Vágner-Honzek • Skácel-Václavík-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Benýšek-Šebek-Pelikán, Klaus
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 29. Dufek (Špok), 32. Klaus (Surý Z., Špok), 32. Klaus (Skácel), 60. Benýšek (Pelikán)

Branky UH.BROD: 48. Ondra (Bujáček), 54. Heča (Koutník, Vaněk), 55. Venclík

Vyloučení: 6:11 navíc Bumbál 10 min.OT, Surý 10 min.OT, Kubiš 10 min.OT+ následně OK, všichni Uh.Brod

Využití: 2:1

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 24:58 (8:16, 4:21, 12:21)

Rozhodčí: Holibka, Šustr-Mikoviny

Delegát: Sklenář

Diváci: 105

Komentář Tomáše Karného:

V posledním domácím utkání základní části Krajské ligy mužů přivítali boskovičtí tým HC Spartak Uherský Brod. Domácí sestava byla po delší době téměř kompletní, volno dostal jen obránce Aleš Surý, hosté,kteří v týdnu získali do tabulky tři body (kontumace 5:0 odloženého zápasu s Rosicemi) naopak přijeli pouze s dvanácti hráči.
V první třetině měli boskovičtí více ze hry, vytvářeli si šance, sólový nájezd neproměnil Martin Špok, střela Luboše Bednáře skončila na tyči, a ani další brankové příležitosti nebyly využity. Uherský Brod hrozil pouze sporadicky z rychlých protiútoků, žádnou vetší příležitost si však nevypracoval.
Druhá třetina byla ze strany Minervy vynikající, domácí ještě zvýšili pohyb, napadání a postupně dostávali uherskobrodské pod velký tlak. Hosté byli často nuceni pomáhat si nedovolenými zákroky, po jednom takovém v polovině utkání prostřelil v přesilovce brankáře Zuba Martin Dufek, 1:0. Za další dvě minuty při svém prvním střídání v utkání zvýšil po přihrávce Zbyňka Surého Radek Klaus na 2:0 a o 39 vteřin později krásnou střelou opět Radek Klaus upravil už na rozdíl tří branek. Hosté byli v této části hry neškodní, doplatili především na časté vylučování (7 trestů) a Jaroslava Chvátala prakticky neohrozili.
Ve třetím dějství se však obraz hry úplně změnil, boskovičtí nastoupili bez pohybu, důrazu, soupeře hrajícího už jen v deseti hráčích trochu podcenili, Uherský Brod, který bojuje o play-off pak vsadil vše na jednu kartu, výborně bruslil, napadal často ve třech hráčích a postupně brankami Ondry, Heči a Venclíka zaslouženě vyrovnal. I tentokrát se však projevila velká síla Boskovic v této sezoně, tři branky hostů během sedmi minut jimi neotřásly a nakonec po dalším vyloučení uherskobrodských rozhodl v čase 59.09 jemnou tečí střely Aleše Pelikána Karel Benýšek.
Zápas byl dnes dvě třetiny v režii Boskovic, varováním před nadcházejícím play-off je pak třetí část hry, ve vyřazovací části může každé takové zaváhání stát boskovické zápas.
Další zápasy 21. kola už více napověděly ohledně konečné tabulky Krajské ligy. Už delší dobu je jasné, že poslední jedenácté skončí Rosice a desáté Blansko, tyto týmy opět po roce končí už v základní části. O účast v play-off si to rozdají Břeclav, Uherské Hradiště a Uherský Brod, všechny tři týmy hrají doma. Všech dvacet zápasů už sehrála Kroměříž a skončí na konečném šestém místě se ziskem 31 bodů. Rozhodnuto je i o pořadí na dalších místech, pátý se umístí Uničov, čtvrtá Velká Bíteš a třetí Uherský Ostroh. Do čela soutěže se pak po vítězství nad Uherským Brodem dostaly Boskovice,o vítězi základní části se rozhodne v posledním kole, naši hráči potřebují k triumfu výhru alespoň za dva body. Už jsou jasné i první dvě čtvrtfinálové dvojice: Uherský Ostroh-Kroměříž, Velká Bíteš-Uničov.


20. kolo – sobota 10. 2. 1018

HC UNIČOV -SKMB BOSKOVICE 5:3 (2:0, 3:1, O:2)

Sestava SKMB: Chvátal (Kulzer) • Vágner-Surý A., Dufek-Surý Z., Honzek • Skácel-Hnilička-Václavík, Karný-Bednář-Pelikán, Klaus-Šebek-Šmíd
Trenér: Vařeka

Sestava HC Uničov:
Sedlář (Axman M.) • Kreisel-Fekiač, Halouzka-Paška, Navrátil L. • Čuřík-Sršeň-Vrána • Handl-Gerhát-Korhoň • Axman R.-Navrátil J.-Žajgla, Hromádka

Branky Uničov: 2.Korhoň (Sršeň), 20. Korhoň (Sršeň), 25. Žajgla (Paška), 35. Handl (Korhoň, Sršeň), 38. Korhoň (Handl)

Branky SKMB: 39. Skácel (Hnilička), 42. Vagner (Pelikán), 48. Skácel (Šebek, Hnilička)

Vyloučení: 11:6, navíc Axman R. 20+OT

Využití: 1:2

Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Valentík-Goňa, Prokš

Komentář Tomáše Karného:

Ve 20. kole Krajské ligy mužů se hráči Boskovic utkali na zimním stadionu v Uničově s místními Orly. K zápasu odcestovali pouze s pěti obránci, pro zranění chyběli Filip Krejčiřík, Dominik Cívka a po dlouhodobé pauze již trénující Pavel Maxa, do útoku nenastoupili Karel Beníšek a nejlepší střelec týmu Martin Špok. Všeobecně se očekávalo kvalitní utkání, mnoho hráčů na obou stranách hrávalo vyšší soutěže, uničovští navíc po prohrách v posledních dvou kolech potřebovali na domácím ledě bodovat.
Hráči Uničova začali utkání velkým tlakem, velmi jim k tomu pomohla rychlá branka, už ve 2. minutě přebruslil Lubomír Korhoň boskovického obránce a překonal Jaroslava Chvátala. Po celou první třetinu pak domácí praktikovali rychlý nátlakový hokej plný osobních soubojů, dohrávání u mantinelu, mnohdy až na hraně nedovolených zákroků. Tato jasně určená taktika jim pak pomohla i ke druhé brance, sedmnáct vteřin před koncem první části se opět prosadil Korhoň a zvýšil na 2:0.
I když Orli pokračovali i ve druhé třetině v nasazeném tempu, hra se opticky vyrovnala, boskovičtí si i vytvořili šance, ale brankáře domácích Roman Skácel, David Šebek ani ze sólového nájezdu Tomáš Karný nepřekonali. Trestali tak uničovští, ve 38. minutě zvyšoval svou třetí brankou už na 5:0 Korhoň. Po třiceti vteřinách se pak prosadili i hosté a Roman Skácel snížil na 5:1.
Ve třetí třetině měli boskovičtí místy velkou převahu, hráči Uničova jednak začali bránit výsledek, a také jim po obrovském tempu v prvních dvou třetinách začaly docházet síly. Boskovice už ve 42. minutě snížily zásluhou tvrdé střely Jakuba Vágnera na 5:2, ve 48. minutě pak Roman Skácel v přesilovce tečoval nahození Davida Šebka, 5:3. O dvě minuty později překonal ze sólovém nájezdu brankáře domácích Aleš Pelikán, pro jeho údajný faul po dorážce však nebyla kontaktní branka Boskovic uznána. Následovala střela do tyče Jiřího Václavíka a další neproměněný nájezd, tentokrát Luboše Bednáře. Boskovičtí ještě sáhli k závěrečnému power-play, ale stav už zůstal nezměněn.
Celkově bylo k vidění kvalitní utkání s jednoznačnými parametry play-off, domácí byli do stavu 5:0 lepším týmem, výborný výkon Boskovic v poslední třetině tentokrát k bodům nestačil. Kaňkou na utkání je výkon rozhodčích, kteří evidentně nestačili tempu zápasu, nepřesné výroky na obou stranách a neustálé diskuze utkání neúměrně protahovaly. Zápas byl ale pro boskovické výbornou přípravou na následující těžké boje v play-off.
V dalším utkání přivítáme na zimním stadionu v Boskovicích mužstvo HC Spartak Uherský Brod a k jistotě konečného druhého místa v tabulce potřebují boskovičtí získat alespoň bod. Zároveň se jedná o duel s jedním z možných soupeřů pro vyřazovací část.


19. kolo – sobota 3. 2. 2018

SKMB BOSKOVICE – HK KROMĚŘÍŽ 2:1PP (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Surý A., Dufek-Surý Z., Vágner-Cívka • Skácel-Klaus-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Benýšek-Šebek-Pelikán, Šmíd
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 27. Šebek (Krejčiřík, Pelikán), 61. Bednář (Dufek, Špok)

Branky KROMĚŘÍŽ: 43. Gazda (Brada)

Vyloučení: 5:6

Využití: 1:0

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 29:40 (6:10, 11:16, 12:13, 0:1)

Rozhodčí: Kudera, Paulík-Strýček

Delegát: nebyl

Diváci: 160

Komentář Tomáše Karného:

V rámci 19. kola Krajské ligy mužů přivítali hráči SKMB Boskovice tým HK Kroměříž. Domácí nastoupili v takřka kompletní sestavě, chyběl pouze dlouhodobě zraněný Pavel Maxa, hosté přijeli jen se čtyřmi obránci, k zápasu nepřicestoval ani nemocný střelec Lubomír Murín.
Od začátku utkání se hrál velice rychlý hokej, hosté, kteří měli minulé kolo volno, působili svěžejším dojmem, minimálně polovinu první třetiny byli herně lepší, vypracovali si i šance, ty největší Petr Vaněk a Patrik Zavřel. Domácí se postupně dostávali do tempa a stále více ohrožovali hostujícího brankáře Svobodu, ten chytil i šance Romana Skácela a Martina Špoka. V závěru třetiny pak boskovičtí přežili přesilovku hostů pět na tři.
Po přestávce se hrál vyrovnaný hokej, oba týmy vycházely především se zajištěné obrany, větší šance by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Do vedení šli domácí ve 27. minutě, když důrazný David Šebek natřikrát protlačil puk za záda brankáře Svobody, asistence Aleš Pelikán a Filip Krejčiřík. Největší šanci hostů v této třetině si vypracoval Vladimír Sedlář, ale jeho střelu zastavilo břevno.
Začátek třetího dějství si bere na starost kroměřížský Martin Gazda. Svoji velkou šanci ve 41. minutě ještě neproměňuje, o dvě minuty později však po vyjetí z rohu překonává výtečného Jaroslava Chvátala a srovnává na 1:1. Domácí poté začínají přebírat iniciativu, mají převahu, šance Martina Špoka a Karla Benýška zůstávají nevyužity. Snaha vyvrcholí v 55. minutě, domácí jdou do vedení, po krásné akci skóruje David Šebek. Hosté ale vehementně protestují, reklamují, že branka byla dosažena po předešlé přihrávce rukou. Zatímco hlavní rozhodčí protesty hostů odmítá, přijíždí boskovický kapitán Luboš Bednář a potvrzuje, že nahrávka rukou skutečně byla. Stav 1:1 tak vydrží do konce základní části, a to i přes obrovskou šanci hostujícího Jiřího Jergla, který se patnáct vteřin před koncem ocitá sám před dnes skvělým Jaroslavem Chvátalem.
Následuje čtvrté prodloužení Boskovic v letošním ročníku a čtvrté vítězství. Po faulu kroměřížských proměňuje v 61. minutě přesilovku Luboš Bednář, asistence Martin Dufek a Martin Špok.
V dnešním utkání se hrál pohledný rychlý hokej, i když vyložených šancí nebylo mnoho. Hosté si podle trenéra Bečky přijeli pro bod a to se jim nakonec podařilo. Rozhodující zápasy sezony čekají kroměřížské v příštím týdnu. Nejprve v pátek dohrávka s Uherským Hradištěm a poté v sobotu s Břeclaví, obě utkání sehrají na domácím hřišti. Vzhledem k blížícímu se play-off tyto souboje velmi zajímají i boskovické hráče. Je pravděpodobné, že v úvodním kole narazí SKMB na sedmý nebo osmý tým po základní části (pokud skončíme nejhůře druzí, možná se rozhodne už v neděli 4. 2. po dohrávce Uh. Ostroh – Uničov). Zatím to vypadá, že Uherskému Hradišti trochu dochází dech a náš soupeř vzejde s trojice Kroměříž, Uherský Brod, Břeclav.
K příštímu těžkému utkání zajíždí SKMB Boskovice na stadion HC Uničov, zápas začíná 10.2. v 17 hodin.


18. kolo – sobota 27. 1. 2018

SKMB BOSKOVICE – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 7:6 (0:1, 2:5, 5:0)

Sestava SKMB: Külzer (Chvátal) • Pelikán-Surý A., Dufek-Surý Z., Vágner-Honzek • Skácel-Benýšek-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Klaus-Šebek-Šmíd
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 33. Dufek (Špok), 39. Špok (Pelikán), 42. Karný (Dufek), 49. Šebek (Benýšek), 49. Karný (Bednář, Špok), 54. Benýšek (Špok), 56. Hnilička (Skácel)

Branky UH.OSTROH: 12. Maršálek (Kučera, Galuška), 22. Flora (Nevídal), 31. Stránský (Galuška), 34. Mika (Vaněk), 37. Rauš, 40. Nevídal (Flora)

Vyloučení: 6:7 navíc Vágner, Benýšek 10 min. OT

Využití: 2:2

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 35:42 (11:13, 13:13, 11:16)

Rozhodčí: Honza, Ludvík-Paul

Delegát: Cambal

Diváci: 131

Komentář Tomáše Karného:

V 18. kole Krajské ligy přivítal tým SKMB Boskovice mužstvo Hokej Uherský Ostroh. Domácí nastoupili pouze s pěti obránci, kvůli zranění chyběli Pavel Maxa, Filip Krejčiřík a Dominik Cívka. Vzhledem k tomu, že se jednalo o souboj druhého s třetím týmem tabulky, očekával se pohledný a velmi vyrovnaný duel.
Od první minuty utkání se však domácí nemohli dostat do tempa. Hosté od začátku zápasu aktivně napadali ve dvou hráčích, měli lepší pohyb a byli agresivnější v osobních soubojích. Po celou první třetinu byli hráči Uherského Ostrohu lepším týmem a nakonec i po zásluze vstřelili úvodní branku, střelu Z. Kučery do tyče pohodlně dorazil Maršálek. Po úvodní části byl tak stav 0:1.
Druhá třetina zápasu byla co do předvedené hry tou nejhorší, co Boskovice v letošní sezoně na domácím hřišti předvedly. Hosté pokračovali v aktivní hře, měli více ze hry a zásluhou Flory a Stránského zvýšili stav na 0:3. Boskovičtí se velmi těžce dostávali do šancí, když už si nějakou vypracovali, narazili na vynikajícího brankáře Valúcha. I ten však nakonec kapituloval, ve 33. minutě ho v přesilové hře překonal Martin Dufek, 1:3. Netrvalo to ani minutu a hosté díky trefě Míky opět odskočili na rozdíl tří branek. Ani to však nebylo z jejich strany vše, na 1:5 zvýšil Rauš. Domácí Martin Špok pak snížil na 2:5, ale poslední slovo si ve druhé třetině vzal ostrožský Nevídal a upravil tak stav na ukazateli na pro domácí hrozivých 2:6.
To, co se dělo v šatně domácích před třetí třetinou se nedá vůbec publikovat, mnoho hráčů takovou bouři ještě nezažilo. Třetí část pak byla asi tou nejlepší, kterou Boskovice za poslední sezony odehrály. Od první vteřiny dostaly hosty pod obrovský tlak, ti si za celou poslední část nevytvořili vůbec žádnou šanci a do útočného pásma se dostávali zcela výjimečně. Stíhací jízdu domácích začal ve 42. minutě Tomáš Karný, který proměnil sólový nájezd, 3:6. Na 4:6 snížil ve 49. minutě důrazný David Šebek a  o třicet vteřin později vstřelil kontaktní branku Tomáš Karný, 5:6. Hosté si poté vzali oddechový čas, nicméně tlak vynikajících domácích to vůbec neotupilo. V 54. minutě po přihrávce Martina Špoka vyrovnal veterán Karel Benýšek a utkání pro Boskovice definitivně otočil Lukáš Hnilička, 7:6. Závěr zápasu pak výborně hrající boskovičtí sehráli v obranném pásmu Uherského Ostrohu a vůbec nepřipustili žádné drama.
Utkání bylo ukázkou velké síly a kvality týmu Boskovic, který i zdánlivě ztracené utkání s výborně hrajícím soupeřem dokázal otočit ve svůj prospěch.
V příštím utkání přivítáme opět na domácím ledě tým HK Kroměříž.


17. kolo – sobota 20. 1. 2018

HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ – SKMB BOSKOVICE 5:6 PP (1:2, 3:2, 1:1, 0:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Surý A., Pelikán-Vágner • Karný-Bednář-Špok, Šmíd-Benýšek-Klaus, Skácel-Václavík-Gregorovič
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKBM: 1. Krejčiřík (Bednář, Špok), 16. Špok (Bednář, Krejčiřík), 24. Špok, 31. Šmíd (Benýšek, Klaus), 55. Skácel (Václavík, Krejčiřík), 62. Pelikán (Benýšek, Karný)

Branky VELKÁ BÍTEŠ: 13. Grmela (Florek), 25. Touška, 30. Pospíšil, 35. Pospíšil (Florek), 47. Šidák (Grmela)

Vyloučení: 4:5

Využití: 2:2

Oslabení: 1:0

Zásahy brankařů: 30:37 (14:8, 9:14, 6:12, 1:3)

Rozhodčí: Honza, Brzobohatý-Kacetl

Delegát: Jeřábek

Diváci: 65

Komentář Tomáše Karného:

V rámci 17. kola Krajské hokejové ligy zajížděl tým SKMB Boskovice k těžkému utkání na led týmu HC Spartak Velká Bíteš. Zápasy mezi oběma soupeři bývají vždy velmi vyrovnané a dramatické až do posledních minut, a to se potvrdilo i tentokrát. Boskovičtí nastoupili pouze se čtyřmi obránci a devíti útočníky, ze základní sestavy chyběli obránci Pavel Maxa, Martin Dufek, Zbyněk Surý, dále pak útočníci David Šebek a Lukáš Hnilička.
Improvizované sestavě byla podřízena i trenéry určená taktika, tým SKMB musel opustit svoji tradiční hru, tedy aktivní napadání v útočném pásmu. Tentokrát spoléhal na zabezpečenou obranu a přechod do rychlých protiútoků. V první třetině měli hosté převahu, bítešské přestříleli poměrem 14:8 a skvěle plnili stanovenou taktiku. Díky brankám Filipa Krejčiříka z 1. minuty a Martina Špoka ze 16. minuty odcházeli do šaten s vedením 2:1.
Ve druhé třetině se hra vyrovnala, domácí začali velmi aktivně napadat ve dvou hráčích, zvýšili pohyb a dostávali boskovické v jejich obranném pásmu pod tlak. V době největšího náporu však udeřili boskovičtí, po vyjetí z rohu přesně zakončil Martin Špok a zvýšil na 3:1. Bítešskými však tato branka neotřásla, už po minutě snížil Touška a v boskovické přesilovce po hrubé chybě obránce srovnal Pospíšil. Přestřelka však pokračovala a ještě v probíhající přesilovce poslal Boskovice opět do vedení Lukáš Šmíd. Do konce této části se pak ještě jednou prosadil domácí Pospíšil a stanovil skóre na 4:4 po dvou třetinách.
V posledním dějství se pomalu začala projevovat únava našich čtyř obránců, tlak domácích vyvrcholil v 47. minutě když na 5:4 zvýšil Šidák. Poslední slovo však měl hostující Roman Skácel, který pohotovou dorážkou v 55. minutě poslal utkání do prodloužení.
Tým SKMB Boskovice hrál v letošní sezóně třetí prodloužení a potřetí zvítězil. Rozhodnutí přišlo ve 2. minutě, kdy ujeli Tomáš Karný s Karlem Benýšekem. Přečíslení dva na jednoho ještě nevyužili, obráncem sražený puk si pak ale v rohu našel druhý jmenovaný a přesně našel před brankou Aleše Pelikána, který tvrdou střelou rozhodl.
Boskovičtí získali velice cenné dva body, hráči Velké Bíteše mají v poslední době velmi dobrou formu a v individuálních dovednostech patří mezi nejlepší v lize. Hráči SKMB podali v improvizované sestavě výborný a bojovný výkon, dík patří i skvělým boskovickým fanouškům za jejich hlasitou podporu.


16. kolo – sobota 13. 1. 2018

SKMB BOSKOVICE – HC ŠTIKA ROSICE 11:2 (6:1, 2:1, 3:0)

Sestava SKMB: Zrza (Hrachovina) • Krejčiřík-Surý A., Cívka-Surý Z., Šebek-Vágner • Skácel-Václavík-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Šmahel- Benýšek-Šmíd
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SK: 2. Špok (Bednář, Cívka), 9. Václavík (Skácel, Krejčiřík), 10. Šmahel (Vágner, Šmíd), 14. Šmíd (Šebek, Vágner), 17. Šmahel (Šmíd), 20. Šmíd (Benýšek),
39.Vágner (Šmíd, Benýšek), 40. Hnilička (Skácel, Surý A.), 47. Benýšek (Šmahel, Vágner), 51. Karný (Bednář), 52. Krejčiřík (Skácel, Hnilička)

Branky ROSICE: 15. Kazlepka (Hroudný), 28. Hakl (Hroudný)

Vyloučení: 5:6, navíc z týmu hostí Polzer 10 OT

Využití: 3:0

Oslabení: 1:0

Zásahy brankařů: 24:56 (6:15, 12:18, 6:23)

Rozhodčí: Lidák-Husák, Šustr

Delegát: Chocholouš

Diváci: 132

Komentář Tomáše Karného:

V rámci 16. kola Krajské ligy jsme přivítali na boskovickém stadionu hráče posledního týmu soutěže HC Štika Rosice. Postavení v tabulce, výrazný bodový rozdíl i fakt, že hosté přijeli pouze s deseti hráči do pole pasovalo SKMB Boskovice do role jednoznačných favoritů. Ze základní sestavy domácích do utkání nenastoupili obránci Pavel Maxa a Martin Dufek, útočník Aleš Pelikán, a zranění nakonec nepustilo do zápasu ani brankářskou jedničku Jaroslava Chvátala.
Utkání se od začátku vyvíjelo jednoznačně ve prospěch hráčů Boskovic. Skóre otevřel už v první minutě Martin Špok, velká převaha domácích pak pokračovala po celou první třetinu. Do rosické branky se ještě trefili Jiří Václavík, dvakrát Jiří Šmahel a dvakrát Lukáš Šmíd. Do kabin se šlo za stavu 6:1 a o výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto.
Druhá třetina byla opticky vyrovnanější. Domácí pod dojmem vysokého vedení lehce polevili, útoky se často snažili zakončovat kombinací do prázdné branky. Ve druhé části za boskovické skóroval Jakub Vágner a na 8:2 Lukáš Hnilička.
V poslední třetině už hostům zjevně docházely síly, domácí tým kontroloval hru a dokázal přidat ještě další tři branky, postupně skórovali Karel Benýšek, Tomáš Karný a na konečných 11:2 Filip Krejčiřík.
V dnešním zápase předvedly Boskovice velmi dobrý výkon, nutno však přiznat, že rosičtí domácí hráče příliš neprověřili, výkonnostní rozdíl mezi týmy je značný. Utkání se vydařilo naší třetí formaci, kde vedle zkušených Davida Šebka a Karla Benýška nastoupili junioři Jiří Šmahel a Lukáš Šmíd, dohromady vstřelili šest branek. Na poslední třetinu pak do branky nastoupil manažer týmu, téměř osmačtyřicetiletý Petr Hrachovina, který předvedl několik velmi dobrých zákroků. Po měsíční zápasové pauze bylo dnešní utkání výborné na rozehrání se před rozhodující částí sezóny, už v příštím kole čeká mužstvo SKMB Boskovice o poznání kvalitnější soupeř, a to HC Velká Bíteš.


15. kolo – SKMB volno


14. kolo – sobota 16. 12. 2017

SKMB BOSKOVICE-HC LVI BŘECLAV 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Maksa, Dufek-Surý Z., Šebek • Skácel-Václavík-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Benýšek-Pelikán-Gregorovič • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 26. Benýšek (Gregorovič,Pe­likán), 31. Skácel(Dufek), 38. Šebek (Krejčiřík), 50. Špok (Šebek), 59. Špok (Karný, Bednář)

Branky BŘECLAV: 16. Jajcay (Juránek, Lenkovič)

Vyloučení: 3:4

Využití: 0:1

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 29:59 (9:17, 8:21, 12:21)

Rozhodčí: Blaha-Kozák, Zapletal

Delegát: nebyl

Diváci: 89

Komentář Tomáše Karného:

K poslednímu utkání letošního roku přijeli na boskovický led hráči HC Lvi Břeclav. Hosté nastoupili pouze se 13 hráči a bez hlavního kouče Klimoviče.
První třetina byla opticky v režii našich hráčů. Hrálo se převážně v obranném pásmu Břeclavi, ale střelecká převaha (17:9) vyšla bohužel naprázdno. Bylo to jednak výborným výkonem hostujícího brankáře Michálka, z velké části však i nedůrazným zakončením, domácím chyběl větší tlak v okolí brankoviště. Hosté měli v první části pouze dvě gólové příležitosti. Nejdříve se dva břeclavští hráči objevili sami před Jaroslavem Chvátalem, ale ten jejich šanci skvěle zneškodnil. O chvíli později už ale nestačil na dobře sehranou přesilovku, hostující Jajcay neměl problém zakončit do odkryté branky a Lvi odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem.
Po bouřce v domácí šatně nastoupili boskovičtí do druhé třetiny s větším důrazem a aktivnějším napadáním, odměnou jim pak byly tři branky. Nejdříve se dorážkou prosadil Karel Benýšek, poté dvěma individuálními akcemi Roman Skácel a David Šebek. Stav po dvou třetinách byl 3:1.
Ve třetí části už užšímu kádru hostů zjevně docházely síly, hráči Boskovic si hru zkušeně hlídali a přidali ještě dvě branky, obě z hole Martina Špoka.
Poslední zápas roku se tedy vydařil, převaha boskovických byla místy veliká, svědčí o tom i skoro 60 zásahů hostujícího brankáře Michálka. I když se místy hrálo ve vánočním duchu, tři povinné body zůstávají v Boskovicích a kalendářní rok tak končíme na druhém místě tabulky krajského přeboru.


13. kolo – sobota 9. 12. 2017

HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – SKMB BOSKOVICE 6:4 (1:1, 1:2 ,4:1)

Sestava SKMB: Zrza (Külzer) • Krejčiřík-Šebek, Dufek-Surý Z., Cívka • Skácel-Václavík-Benýšek, Karný-Bednář-Pelikán, Klaus-Šmahel-Gregorovič, Šmíd • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 4. Václavík, 24. Šebek (Benýšek), 26.Dufek (Václavík), 44. Dufek (Surý Z.)

Branky UH. HRADIŠTĚ: 2. Šrenk (Forman, Škubal), 25. Fridrich (Červenka, Lažek), 46. Fridrich (Červenka), 58. Fridrich (Červenka, Kotačka), 59. Nohál (Čech ,Lišaník), 60. Šrenk

Vyloučení: 6:3 navíc Krejčiřík 10 min. OT

Využití: 0:0

Oslabení: 1:0

Zásahy brankařů: 35:34 (13:9, 11:9, 11:16)

Rozhodčí: Šiška-Blažek, Olšina

Delegát: Váňa

Diváci: 120

Komentář Tomáše Karného:

V rámci 13. kola krajské ligy jsme odjížděli na led Uherského Hradiště v silně improvizované sestavě. Z různých důvodů chybělo šest hráčů základní sestavy, hráli jsme na čtyři obránce, pátým byl útočník David Šebek, na ledě se objevili i tři boskovičtí junioři.
Utkání jsme začali tlakem, bohužel hned z prvního protiútoku soupeře se na brankovišti prosadil dorážející Šrenk a domácí vedli 1:0. Naši hráči však brzy odpověděli, po dvou minutách vyrovnal Jiří Václavík. Po zbytek třetiny jsme měli převahu, mnoho brankových příležitostí, bohužel jsme žádnou neproměnili.
Ve druhé třetině se hra opticky vyrovnala. Obě mužstva si vytvořila několik šancí, k naší radosti jsme šli do kabin s vedením 3:2, branky vstřelili Martin Dufek a po krásné individuální akci David Šebek.
Třetí část hry začali aktivně domácí, vytvořili si tlak i šance, ve 44. minutě však tvrdou přízemní střelou zvýšil Martin Dufek na 4:2 pro Boskovice. V 46. minutě jsme hráli přesilovku, bohužel po chybě v naší třetině jsme dovolili domácímu Fridrichovi vstřelit kontaktní branku na 4:3. A to ještě nebylo ze strany hradišťských vše. V 58. a 59. minutě dvěma brankami otočili utkání na 5:4, poslední šestou pak v našem neúspěšném power-play.
Po hokejové stránce jsme sehráli nejmíň povedené utkání letošní sezóny. Důvody prohry hledejme v neproměnění šancí v první třetině, především však nedůraz v okolí našeho brankoviště, čtyři branky Uh. Hradiště padly po tečích a dorážkách z bezprostřední blízkosti. Na nepovedené utkání musíme zapomenout a s letošním rokem se rozloučit výhrou. V příštím kole přivítáme doma HC Břeclav.


12. kolo – sobota 2. 12. 2017

SKMB BOSKOVICE – DYNAMITERS BLANSKO HK 7:2 (2:1,3:1,2:0)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Maksa-Krejčiřík, Dufek-Honzek, Surý Z.-Cívka • Skácel-Šebek-Hnilička, Karný-Benýšek-Pelikán, Klaus-Šmahel-Václavík, Šmíd, Kučera • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 6. Dufek (Pelikán), 15. Václavík (Šmahel, Klaus), 24. Maksa (Šebek, Hnilička), 37. Skácel (Václavík, Hnilička), 39. Hnilička (Skácel), 53. Karný (Dufek, Pelikán), 55. Hnilička (Skácel)

Branky BLANSKO: 4. Šála, 26.Jílek (Sedláček)

Vyloučení: 4:7 navíc Pelikán 5+OK a Hejduk 5+OK

Využití: 1:0

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 15:37 (6:10, 5:15, 4:12)

Rozhodčí: Hübl-Baláš, Dvořáček

Delegát: Homola

Diváci: 171


11. kolo – sobota 25. 11. 2017

SKMB BOSKOVICE – HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Maksa-Krejčiřík ,Dufek-Surý Z., Vágner-Surý A., Fabiánek • Skácel-Benýšek-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Klaus-Šebek-Pelikán, Šmíd • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 36. Benýšek (Skácel, Krejčiřík), 50. Dufek (Špok), 58.Špok (Šebek, Bednář)

Branky VEL. MEZIŘÍČÍ: 22. Urban (Matov), 31. Šimka (Matov, Urban), 46. Rozmarín (Roupec, Pokorný), 46. Sobotka (Šerý, Vlašín)

Vyloučení: 6:5

Využití: 1:1

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 28:32 (9:11, 9:7, 10:14)

Rozhodčí: Holibka-Brzobohatý, Doležel

Delegát: Potsch

Diváci: 161


10. kolo – čtvrtek 16. 11. 2017

HC SPARTAK UHERSKÝ BROD – SKMB BOSKOVICE 5:6 PP (2:2, 2:1, 1:2, 0:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Külzer) • Krejčiřík-Surý A., Dufek-Surý Z., Honzek-Vágner • Skácel-Václavík-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Klaus-Benýšek-Pelikán • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 15. Pelikán (Bednář, Špok), 17. Špok (Karný), 34. Skácel (Špok), 42. Špok, 45. Bednář (Špok, Dufek), 62. Skácel (Benýšek, Krejčiřík)

Branky UH. BROD: 4. Heča (Bujáček, Bumbál), 13. Obadal (Šiller, Vaněk), 31. Bařinka (Holík, Vaněk), 32. Bujáček (Bumbál), 53. Holík (Koutník, Vaněk)

Vyloučení: 4:8 navíc Zubo (gólman domácích) 5+TH a ve 44.min. domácí neproměnili nařízené trestné střílení.

Využití: 1:2

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 38:31 (13:8, 7:12, 16:11, 2:0)

Rozhodčí: Sedlák-Goňa, Prokš

Delegát: Váňa

Diváci: 235


9. kolo – sobota 11. 11. 2017

SKMB BOSKOVICE – HC UNIČOV 5:4 PP (2:0, 1:2, 1:2, 1:0)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Pelikán-Krejčiřík, Dufek-Surý Z., Honzek • Šmahel-Šebek-Benýšek, Klaus-Bednář-Karný, Skácel-Václavík-Hnilička, Šmíd • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 4. Hnilička (Dufek, Václavík), 20. Bednář (Šebek, Karný), 25. Václavík (Surý Z.), 57. Karný (Hnilička), 55. Karný (Bednář)

Branky UNIČOV: 27. Korhoň (Hromádka), 39. Paška (Čuřík, Korhoň), 54. Korhoň (Navrátil), 56. Žajgla (Čuřík, Korhoň)

Vyloučení: 7:12 navíc Žajgla 10. min. OT

Využití: 1:0

Oslabení: 0:2

Zásahy brankařů: 33:35 (9:13, 11:13, 8:6, 5:3)

Rozhodčí: Coufal-Brzobohatý M., Brzobohatý P.

Delegát: nebyl

Diváci: 112


8. kolo – sobota 4. 11. 2017

HK KROMĚŘÍŽ – SKMB BOSKOVICE 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Pelikán-Surý A., Vágner-Surý Z., Cívka • Šmahel-Šebek-Václavík, Klaus-Benýšek-Gregorovič, Kárný-Bednář-Špok • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 13. Cívka (Pelikán), 18. Benýšek (Klaus), 33. Šebek (Benýšek), 52. Šebek (Benýšek), 60. Pelikán (Kárný)

Branky KROMĚŘÍŽ: 28. Murín (Jergl), 43. Ditrich (Šťastný R.), 59. Gazda (Ditrich)

Vyloučení: 3:5 navíc v 5.minutě nařízené TS proti hostujícímu týmu nebylo proměněno.

Využití: 2:0

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 28:40 (14:7, 9:16, 5:17)

Rozhodčí: Sedlák-Hubáček, Zapletal

Delegát: Foukal

Diváci: 200


7. kolo – neděle 29. 10. 2017

HOKEJ UHERSKÝ OSTROH – SKMB BOSKOVICE 3:6 (0:2, 3:2, 0:2)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Honzek-Maksa., Surý Z.-Dufek, Vágner-Surý A. • Skácel-Šebek-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Pelikán-Benýšek-Klaus, Václavík • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 8. Pelikán (Benýšek), 14. Bednář (Špok, Karný), 21. Špok (Kárný), 40. Karný (Špok, Vágner), 56. Maksa (Skácel, Šebek), 60. Špok (Bednář)

Branky UH.OSTROH: 34. Zalubil (Kučera), 34. Stránský (Flora), 38. Tomi (Polesný)

Vyloučení: 9:13 navíc Maksa 10 OT a ve 12 min. trestné střílení proti domácímu týmu neproměnil Bednář

Využití: 1:2

Oslabení: 0:1

Zásahy brankařů: 28:37 (10:13, 11:10, 7:14)

Rozhodčí: Kolečkář-Kříž, Procházka

Delegát: Wesley

Diváci: 131


6. kolo – sobota 21.10.2017

SKMB BOSKOVICE – HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ 5:4 (1:1, 2:2, 2:1 )

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Maksa., Dufek-Honzek, Cívka-Surý A. • Šebek-Skácel-Hnilička, Karný-Bednář-Benýšek, Klaus-Sekanina-Gregorovič,Vá­clavík,Šmíd,Ku­čera • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 4. Benýšek (Skácel,Šebek), 25. Dufek (Václavík,Bednář), 27. Benýšek (Skácel,Maksa), 41. Skácel (Hnilička,Maksa), 55. Hnilička

Branky VELKÁ BÍTEŠ: 13. Račický (Bednář), 22. Račický (Pospíšil), 24. Štěpánek (Rosendorf), 48. Grmela (Šidák)

Vyloučení: 4:4

Využití: 0:1

Oslabení: 1:0

Zásahy brankařů: 34:34 (12:10, 13:10, 9:14 )

Rozhodčí: Smilek-Doležel, Horák

Delegát: nebyl

Diváci: 122

Fotky z utkání


5. kolo – sobota 14. 10. 2017

HC ŠTIKA ROSICE – SKMB BOSKOVICE 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Šebek-Maksa., Surý Z.-Cívka, Vágner-Surý A. • Skácel-Benýšek-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Klaus-Sekanina-Václavík, Gregorovič, Kučera • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 14. Bednář (Špok), 15. Hnilička (Šebek), 27. Václavík (Bednář), 37. Hnilička (Skácel), 53. Kárný (Skácel,Maksa), 55. Hnilička (Benýšek)

Branky ROSICE: 19. Bohaj (Hakl), 33. Majola (Černík,Antal)

Vyloučení: 3:4

Využití: 0:0

Oslabení: 1:0

Zásahy brankařů: 38:21 (11:4, 10:9, 17:8)

Rozhodčí: Ondráček-Kučera-Nechvátal

Delegát: Sklenář

Diváci: 33

Komentář trenéra Svatopluka Vařeky:

„Zápas, který jsme odehráli, byl z naší strany velmi kvalitní, kluci byli v pohybu, velice dobře kombinovali, tlačili se do brány a vypracovali si spousty šancí – soupeře jsme přestříleli 11:4. Soupeř nehrál příliš kombinační hokej a první třetina skončila 1:2 díky jedné hrubce z naší strany.
Druhou třetinu jsme hráli v podstatě ve stejném stylu, nechtěli jsme soupeře podcenit, hráli jsem kombinační hokej, měli jsme více ze hry a vstřelili jsme dva góly. Gólový rozdíl mohl být větší, kdybychom hráli jednoduše a nedávali si to do prázdné branky – byly některé situace, které by hráči měli řešit jinak.
Ve třetí třetině jsme si už hru kontrolovali a většímu gólovému rozdílu zabránil jen soupeřův gólman, který chytal velice dobře.
Chtěl bych ocenit celý tým, od první až do třetí lajnu, kluci zahráli velice slušně a doufám, že si to přeneseme do dalšího kola.“


4. kolo – volno


3. kolo – středa 27. 9. 2017

HC LVI BŘECLAV – SKMB BOSKOVICE 3:8 (1:1, 1:2, 1:5)

Sestava SKMB: Zrza (Külzer) • Krejčiřík-Maksa., Dufek-Cívka, Vágner-Surý A. • Šebek-Benýšek-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Klaus-Gregorovič-Skácel • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 13. Krejčiřík (Benýšek,Maksa), 25. Benýšek (Šebek), 38.Klaus, 44. Hnilička (Skácel), 45. Špok (Dufek), 48. Klaus (Gregorovič), 49. Špok (Kárný,Bednář), 60. Skácel

Branky BŘECLAV: 17. Zháňal (Průdek), 35. Průdek (Zugar), 58. Lenkovič (Gabriška)

Vyloučení: 6:11

Využití: 2:2

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 30 : 42 (9:15, 10:15, 11:12)

Rozhodčí: Grygera-Halás, Nikl

Delegát: Holub

Diváci: 118


2. kolo – sobota 23. 9. 2017

SKMB BOSKOVICE – UHERSKÉ HRADIŠTĚ 7:4 (2:4, 4:0, 1:0)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Maksa., Dufek-Surý Z., Honzek-Surý A. • Skácel-Benýšek-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Klaus-Gregorovič-Kučera
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 5. Kučera (Surý A.,Surý Z.), 15. Klaus (Špok,Dufek), 22. Bednář, 28. Špok (Chvátal), 34. Kárný (Krejčiřík,Bednář), 39. Dufek (Hnilička), 56. Bednář (Dufek,Špok)

Branky UH. HRADIŠTĚ: 6. Červenka (Fridrich), 6. Lišaník (Čech,Weintritt), 7. Lažek (Šrenk,Christov), 15. Šrenk (Červenka)

Vyloučení: 5:4 navíc Špok 10 min. OT, Surý A. a Kršjak (Uh.Hradiště) oba 5+OK.

Využití: 1:1

Oslabení: 1:0

Zásahy brankařů: 15:37 (7:15, 3:13, 5:9)

Rozhodčí: Lerch – Zapletal,Strýček

Delegát: Cambal

Diváci: 95


1. kolo – sobota 16. 9. 2017

HC DYNAMITERS BLANSKO – SKMB BOSKOVICE 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Krejčiřík-Maksa., Dufek-Surý Z., Honzek • Skácel-Šebek-Hnilička, Karný-Bednář-Benýšek, Klaus-Gregorovič-Vágner • Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 8. Hnilička (Šebek, Krejčiřík), 34. Šebek (Dufek,Skácel), 50. Benýšek (Karný, Krejčiřík), 57. Krejčiřík

Branky Blansko: 16. Kuběna (Kazda,Jílek), 51. Berka (Bílý)

Vyloučení: 8:5, navíc Maksa 10 min. OT

Využití: 0:2

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 34:27 (15:10, 7:10, 12:7)

Rozhodčí: Kohoutek – Bernard, Mikoviny

Delegát: Cambal

Diváci: 360

Tradiční derby bylo jako obvykle plné nepřesností, tvrdých soubojů a nedovolených zákroků. Ačkoliv jsme měli v první třetině více šancí na vstřelení branky, skončila nerozhodně díky přesilovce, kterou využila naše první formace. Ve druhé třetině byli střelecky aktivnější domácí, ale zásluhou výborně chytajícího Chvátala se jim nepodařilo proměnit a díky krásné brance Šebka jsme otočili skóre na svou stranu. V poslední dvacetiminutovce bylo více střeleckých pokusů z naší strany, a to vyústilo ke třetí brance po krásné dorážce Benýška. Vzápětí jsme sice inkasovali, ale po pěkném individuálním průniku Krejčiříka jsme měli opět dvoubrankový náskok, který jsme udrželi do konce. Díky zodpovědnému výkonu hráčů a hojnému počtu fanoušků, kteří nás přijeli podpořit, jsme opět Blansko zaslouženě porazili. Všem díky.

Fotky z utkání


2. přátelské utkání, neděle 10. 9. 2017

SKMB BOSKOVICE: HC LITOMYŠL 8:2 (2:1, 4:1, 2:0)

Sestava SKMB: Zrza (Chvátal) • Krejčiřík-Maksa, Dufek-Surý Z., Honzek-Vágner • Skácel-Benýšek-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Klaus-Šmahel-Gregorovič
Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SKMB: 3. Gregorovič (Šmahel), 12. Krejčiřík (Hnilička), 31. Skácel (Krejčiřík,Hni­lička), 33. Benýšek (Krejčiřík,Skácel), 35. Krejčiřík (Skácel,Benýšek), 36. Špok (Bednář), 60. Maksa (Hnilička,Benýšek), 60. Bednář

Branky Litomyšl: 20. Zahradník (Skoumal,Dvořák), 39. Večeřa TS

Vyloučení: 0:7

Využití: 1:0

Oslabení: 0:0

Zásahy brankařů: 20:48 (6:14, 7:22, 7:12 )

Rozhodčí: Čuňočka – Kříž,Procházka

Delegát: nebyl

Diváci: 78


1. přátelské utkání, středa 6. 9. 2017

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – SKMB BOSKOVICE 6:2 (0:0, 2:0, 4:2)

Sestava SKMB: Chvátal ( Zrza ) • Krejčiřík- Surý Aleš, Vágner-Surý Zbyněk • Skácel-Šebek-Hnilička, Benýšek-Bednář-Špok, Hrazdil-Klaus-Gregorovič

Trenér: Svatopluk Vařeka

Branky SK: 53. Skácel (Hnilička), 57. Špok (Benýšek)

Vyloučení: 6:8

Využití: 2:0

Oslabení: 1:0

Zásahy brankařů: 24:28 (8:10, 8:11, 8:7)