1. kolo – sobota 15. 9. 2018

HK KROMĚŘÍŽ – SKMB BOSKOVICE 3:4 pp (0:2, 1:0, 2:1, 0:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Zrza) • Maksa-Krejčiřík, Dufek-Surý Z., Honzek-Šebek • Klaus-Skácel-Hnilička, Karný-Bednář-Špok, Pelikán-Benýšek-Šmíd, Václavík • Trenér: Vařeka

Sestava HK Kroměříž: Svoboda • Osina-Vávra, Jergl-Šťastný R., Holík-Omelka, Paksi • Zavřel-Jelínek-Merta, Vaněk-Brada-Sedlář, Apolenář-Hubík-Laciga, Kudlička-Šťastný D. Trenér: Bečka

Branky SKMB: 2. Špok (Bednář), 8. Benýšek (Šebek), 46. Karný (Špok, Bednář), 63. Benýšek (Šebek, Krejčiřík)

Branky HK Kroměříž: 26. Apolenář (Hubík), 49. Šťastný D. (Vaněk, Paksi), 54. Šťastný R. (Osina, Brada)

Střely na branky: 32:48 (10:16, 15:15, 12:13, 0:4)

Vyloučení: 6:9 navíc Václavík (SKMB) 10 min. OT

Využití: 2:1

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: hlavní Kovarčík, čárový Krátký, Poláček

Delegát: Foukal

Komentář Tomáše Karného:
Úvodní utkání nové sezóny Krajské ligy Jižní Moravy a Zlínska jsme sehráli na ledě našeho nejčastějšího soupeře z posledních let – týmu HK Kroměříž. Na naší straně z různých důvodů k utkání neodcestovali tři obránci, Patrik Štancl, Aleš Surý a Jakub Vágner, do zadních řad tak musel zaskočit útočník David Šebek. Náš soupeř prošel přes léto lehkou obměnou kádru, odešli tři hráči a místo nich do utkání nastoupili nadějní kroměřížští junioři, citelně týmu chyběl i kapitán Murín.
První třetina byla zcela v boskovické režii, domácí jsme převyšovali pohybem, důrazem i lepší souhrou, tato snaha byla odměněna i dvěma brankami. Už ve 2. minutě vyhrál v útočné třetině vhazování Luboš Bednář a Martin Špok bekendovou střelou otevřel skóre 0:1, podruhé se naši hráči trefili v 8. minutě, krásnou přihrávku Davida Šebka usměrnil do poloprázdné brány Karel Benýšek, 0:2. Mnoho dalších příležitostí boskovičtí ještě nevyužili, za zmínku stojí například samostatný nájezd juniora Lukáše Šmída, Kroměříž Jaroslava Chvátala v naší brance příliš neohrozila, většinou se jednalo o střely z větší vzdálenosti.
Bylo jasné, že kroměřížští musí do druhé třetiny něco změnit, zvýšili především pohyb a hra se opticky vyrovnala. V této části nás v brance několikrát podržel Jaroslav Chvátal, ve 26. minutě ho však bekendovou střelou překonal Apolenář, 1:2. Boskovičtí bohužel ve druhé dvacetiminutovce nevyužili mnoho velkých příležitostí, nájezd Luboš Bednář, sám před Svobodou byl Tomáš Karný nebo několik přečíslení dva na jednoho.
Třetí třetina Minervě příliš nevyšla, hra byla ovlivněna především čtyřmi vyloučeními na naší straně. Naši hráči sice ještě jednou dokázali odskočit na rozdíl dvou branek, po nahrávce Martina Špoka využil přesilovku střelou z mezikruží Tomáš Karný, 1:3. Poté jsme ale doplatili na časté fauly, nejprve ve 49. minutě využil přesilovku Denis Šťastný a snížil na 2:3, o tři minuty později jsme šli po špatně posouzeném nově zavedeném letošním faulu dohrání do oslabení 3 proti 5 a kroměřížští toho dokázali využít. V 54. minutě prostřelil od modré Jaroslava Chvátala Roman Šťastný a uzavřel skóre základní části na 3:3.
Tak jako ve všech loňských prodlouženích jsme dokázali rozhodnout i tom prvním letošním. V 63. minutě našel David Šebek před brankou volného Karla Benýška a ten nadvakrát překonal brankáře Svobodu, 3:4.
Pro boskovické je výhra v prodloužení zasloužená, ale dnes jsme podle vývoje utkání přeci jen bod ztratili, o výsledku rozhodlo neproměnění velkého množství šancí a osm vyloučených na naší straně.

3. přípravné utkání 9. 9. 2018

HC LITOMYŠL – SKMB 5:2

V posledním přípravném utkání před novou sezónou Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje jsme se utkali s týmem HC Litomyšl, účastníkem Krajské ligy Pardubického kraje. Zápas nám však na litomyšlském zimním stadionu vůbec nevyšel, mužstvu chyběl pohyb, agresivita, bojovnost, ve hře bylo mnoho nepřesností a individuálních chyb. I přes špatný výkon jsme ještě ve druhé třetině vedli 2:1, poté jsme však ze hry vypadli úplně a domácí utkání otočili na konečných 5:2. Zápas se hrál za velkého tepla na velmi nekvalitním ledu, což našemu týmu vůbec nevyhovovalo. Duel, i když jen přátelský, nám zároveň ukázal, že je třeba přistupovat ke každému utkání naplno a soustředěně, k prvnímu mistrovskému zápasu do Kroměříže musí přijet zcela jiné mužstvo.

Sestava SKMB: Chvátal • Krejčiřík – Maksa, Dufek – Brabec, Honzek – Vágner • Klaus – Skácel – Hnilička, Karný – Bednář – Špok, Václavík – Benýšek -Pelikán

Branky a asistence: 7. Klaus (Hnilička), 26. Špok (Bednář, Karný)

2. přípravné utkání 7. 9. 2018

HC DYNAMITERS BLANSKO – SKMB 4:7

I druhý přípravný zápas na novou sezónu Krajské ligy se našim hráčům vydařil. Po domácí výhře nad HC Dynamiters Blansko 6:4 jsme v odvetě na blanenském zimním stadionu opět zvítězili, tentokrát 7:4. Vzhledem k nedělnímu utkání v Litomyšli odjela k utkání značně kombinovaná sestava, hned devět hráčů dostalo volno a místo nich nastoupili nadějní boskovičtí junioři. Blanenský tým držel krok pouze v první třetině kterou vyhrál 4:3, zbytek utkání už byl v režii Minervy, která čtyřmi brankami otočila skóre na konečných 7:4.

Sestava SKMB: Zrza • Kulzer-Fabiánek, Krejčiřík-Štancl, Honzek-Vágner • Šebek-Klaus-Skácel-Václavík, Pelikán-Šmíd-Špok, Pospíšil P.-Vondrák-Pospíšil E.

Branky a asistence:
5. Jílek (Sedláček), 11. Jílek, 18. Grunwald (Pilát), 20. Šála – 8. Pospíšil (Vágner), 8. Klaus (Krejčiřík), 17. Špok (Šmíd), 23. Špok (Pelikán), 33. Špok, 40. Václavík (Šebek), 47. Klaus (Skácel, Václavík)

HC Uherské Hradiště – HK Senica 91 5:5
SHKM Hodonín – HC Uherský Ostroh 7:6 s.n.

1. přípravné utkání 24. 8. 2018

SKMB – HC DYNAMITERS BLANSKO 6:4

Sestava SKMB: Chvátal • Maxa-Štancl, Surý Zb.-Brabec, Honzek-Vágner • Klaus-Skácel-Hnilička, Karný-Bednář-Pelikán, Šmíd-Šebek-Benýšek-Václavík

17. Skácel (Štancl, Hnilička), 34. Klaus (Maksa), 34. Karný (Bednář), 52. Pelikán (Šebek, Vágner), 54. Václavík (Benýšek), 60.Bednář (Brabec)- 10. Jílek (Sedláček), 11. Král (Jakubec, Drenčko), 18. Hussein (Jílek, Berka), 31. Jílek (Berka)

Na konci třetího tréninkového týdne sehráli hráči SKMB Boskovice první ze tří přípravných utkání na novou sezónu Krajské ligy, na domácím ledě přivítali desátý tým loňské tabulky HC Dynamiters Blansko. Ze stálých hráčů základní sestavy dostali pro tento duel volno obránci Martin Dufek, Filip Krejčiřík a útočník Martin Špok, nově se pak představila jediná letošní příchozí posila, obránce s druholigovými zkušenostmi, dvaadvacetiletý Patrik Štancl.
První polovina utkání vyšla skvěle hostům, byli lepší v pohybu i v důrazu, vyhrávali osobní souboje, hráči Boskovic se těžko dostávali do tempa, vázla i souhra jednotlivých formací, v 31. minutě tak vedlo Blansko už 4:1.
Druhá část zápasu však byla zcela v režii našich hráčů, zlepšili pohyb především v útočném pásmu, zpřesnili přechod do protiútoku a dokázali utkání pěti brankami otočit na konečných 6:4.
Jednalo se o klasický první přípravný duel po letní pauze, navíc z plné tréninkové zátěže. Na obou stranách bylo mnoho nepřesností, blanenská motivace porazit vítěze posledních dvou ligových ročníku byla vysoká i proto je obrat skóre v tomto utkání velice cenný.