Přátelské utkání

SK Minerva Boskovice – LHK Jestřábi Prostějov 0:8 (0:2, 0:4, 0:2)

Sestava: Zrza (Hrachovina Dominik) • Buďa-Antoňů, Provazník-Maksa, Zapletal-Honzek • Blaha-Šlapanský-Tůma, Krupička-Veselý-Tesař, Vendelberger-Pazdera-Kříž

Branky: 9. Šebek Patrik (Žajgla), 19. Čuřík PP (Kolibám, Šebek Patrik), 24. Šebek David PP (Jedlička), 27. Šebek Patrik (Duba), 28. Čuřík (Jedlička), 39. Paška (Čuřík), 45. Šimo (Čuřík), 59. Duba (Šebek David)

Vyloučení: 4:2, využití 2:0

Diváci: 204

Důležité momenty utkání:

5. – Honzkovu tvrdou střelu od modré hostující gólman Sedlář betonem vykopává

9. – po přihrávce Vajgly se před naší bránou nejlépe orientuje Patrik Šebek a hosté se ujímají vedení

19. – hosté v přesilové hře rozebrali naši čtveřici, na konci kombinace je Čuřík, po první siréně prohráváme 0:2

24. – hráči Prostějova využívají druhou přesilovku, střela Davida Šebka prošla Zrzovi mezi betony

27. – Zrza při přesouvání v brankovišti nestihl srazit betony, Patrik Šebek toho pohotově využil

28. – krásná individuální akce Čuříka, který obelstil našeho gólmana a zasunul puk za brankovou čáru – Tomáše Zrzu střídá Dominik Hrachovina

30. – pěkný Hrachovinův zákrok lapačkou po střele Pešky

35. – Tesař v dobré pozici přestřeluje

39. – Paškova střela si našla mezeru ve výstroji brankáře Hrachoviny, po druhé třetině prohráváme 0:6

44. – pěkná akce našich hráčů, po přihrávce Blahy zakončuje Šlapanský, Sedlář chytá

45. – Čuřík nachází před naší bránou zcela volného Šima, hosté vedou 7:0

54. – po levém křídle rozjetý Patrik Šebek netrefuje naši bránu

55. – Hrachovina lapačkou likviduje tvrdou přízemní střelu Čuříka

59. – Hrachovina si připisuje tři těžké zákroky po sobě, na čtvrtou střelu kapitána hostí Duby již nestačí, utkání končí výsledkem 0:8

Přestávku mezi první a druhou třetinou zpestřila svým vystoupením mladičká krasobruslařská naděje, teprve osmiletá Lucie Stiborová z Moravan u Brna. Startuje za TJ Stadion Brno. V Českém poháru kategorie mladší nováčci vybojovala v loňské sezóně třetí místo, letos zvítězila v Brně a je nyní v celkovém hodnocení čtvrtá. Lucie předvedla skutečně nádhernou volnou jízdu s mnoha piruetami a obtížnými skoky. Perfektní výkon odměnili diváci i hokejisté obou týmů bouřlivými ovacemi.