4. kolo – neděle 4. 10. 2020

HC Brumov – Bylnice – SKMB Boskovice 5:6 po prodloužení (2:2, 2:2, 1:1, 0:1)

Sestava Brumov: Žižka (Bielan) • Divoš – Strnka, Lysák M. – Vaněk, Lysák T. – Krůžela • Janíček – Macháč – Důbrava, Častulík – Lysák L. – Novosad, Tulpa – Sopek – Slovák • Trenér Pažitka
Sestava SKMB: Chvátal (Huzlík) • Dufek – Strýček, Sedláček S. – Sedláček D., Rosendorf – Švejda • Štancl – Hasoň – Pelikán, Kozel – Sekanina – Hrazdil • Trenér Karný
Branky Brumov: 01:47 Lysák T. (Novosad), 09:37 Vaněk (Lysák M., Tulpa), 33:09 Janíček (Macháč), 39:51 Krůžela (Tulpa, Častulík), 59:57 Častulík (Tulpa, Vaněk)
Branky SKMB: 04:43 Kozel (Štancl, Hasoň), 07:33 Štancl, 32:25 Pelikán (Dufek), 39:06 Hasoň (Štancl), 49:08 Dufek, 61:25 Pelikán (Hasoň, Strýček)
Vyloučení: 5:10
Využití: 1:1
Oslabení: 1:2
Zásahy brankářů: Žižka 28 (82,36%) – Chvátal 32 (86,49%)
Vhazování: 26:45
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6
Rozhodčí: Šico – Halás, Goňa

Ve 4. kole Krajské ligy jsme zajížděli na led týmu HC Brumov-Bylnice. Bohužel, i když jsme byli po většinu utkání lepším celkem a vytvořili si velké množství brankových příležitostí, nedokázali jsme v základní hrací době zvítězit. Brumovští totiž dokázali ve vlastním oslabení v čase 59:57 vyrovnat na 5:5 a poslat tak zápas do prodloužení. V něm jsme při pokračující přesilovce nakonec rozhodli o tom, že dva body poputují do Boskovic, úspěšným střelcem byl Aleš Pelikán.
Stejně jako v minulém utkání s Rosicemi jsme i tentokrát měli velké problémy složit sestavu. Do Brumova nakonec odjelo pouze 12 hráčů, a to včetně dlouhodobě zraněného Jana Švejdy. V naší sestavě chyběli z různých důvodů útočníci Karel Benýšek, Petr Jurča, Jan Boček, Radek Klaus nebo Daniel Hroudný, navíc už po deseti minutách hry musel odstoupit zraněný obránce Stanislav Sedláček. Zbytek utkání jsme tak odehráli na dvě pětky, kterým musíme za jejich výkon a bojovnost poděkovat.

3. kolo – pondělí 28. 9. 2020

SKMB Boskovice – HC Štika Rosice 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Sestava SKMB: Chvátal (Huzlík) • Dufek – Strýček, Sedláček D. – Sedláček S., Rosendorf • Benýšek – Hasoň – Jurča, Štancl – Pelikán – Boček, Švejda – Kozel – Hrazdil • Trenér Karný
Sestava Rosice: Dufek (Tichon) • Kučera – Věžník, Dobiáš – Cívka, Jeřábek – Buchal • Gonos – Kalus – Kůst, Kazlepka – Říčka – Svatuška, Strakoš • Trenér Hájek
Branky SKMB: 23:35 Hasoň (Jurča), 27:45 Dufek (Jurča, Strýček), 46:18 Hrazdil (Kozel, Rosendorf), 47:29 Jurča (Hasoň), 53:03 Štancl (Pelikán, Strýček)
Branky Rosice: 11:19 Svatuška, 52:00 Kučera (Svatuška, Věžník), 52:53 Gonos (Svatuška)
Vyloučení: 4:7
Oslabení: 0:0
Zásahy brankářů: Chvátal 30 (90,91%) – Dufek 38 (88,37%)
Vhazování: 42:21
Vývoj skóre: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3
Rozhodčí: Honza – Husák, Viskot

V prvním letošním domácím utkání Krajské ligy jsme na boskovickém stadionu přivítali celek HC Štika Rosice. Zatímco náš tým absolvoval po čtrnáctidenní pauze sobotní zápas v Kroměříži, Štika v sobotu nehrála, protože k domácímu utkání s Blanskem se nedostavili rozhodčí. Do vzájemného souboje nastoupili soupeři v neúplných třech formacích, oba jsou totiž stále oslabeni o několik nemocných hráčů.
Utkání nakonec dopadlo podle papírových předpokladů vítězstvím našeho týmu 5:3, které se však nerodilo hladce. Náš soupeř začal tlakem a několikrát se musel vyznamenat Jaroslav Chvátal, který po třech týdnech bez tréninku narychlo zastoupil indisponovaného Marka Huzlíka. I když jsme poté měli více ze hry, úvodní třetinu vyhráli po využité přesilovce hosté 1:0, z několika našich nevyužitých šancí se vyjímá neproměněné trestné střílení Petra Jurči.
Ve druhé části jsme se výrazně zlepšili, především v pohybu a důrazu, a po zásluze jsme ji vyhráli 2:0. Ve 24. minutě po rosické chybě na modré čáře šli do přečíslení Petr Jurča s Janem Hasoněm a druhý jmenovaný srovnal. O čtyři minuty později pak zaznamenal svou první letošní branku obránce Martin Dufek, když švihem nechytatelně prostřelil jmenovce v hostující brance Michala Dufka.
Třetí třetinu jsme měli zpočátku ve své moci, po velkém tlaku jsme během 71 vteřin odskočili až na tříbrankový rozdíl. Nejdříve v čase 46:18 dorazil kotouč do rosické branky Jakub Hrazdil a poté po přihrávce Jana Hasoně zvýšil na 4:1 Petr Jurča. Další velké šance jsme ještě neproměnili, naopak přišla minutová nepozornost a lehkomyslnost našeho celku a dvě slepené branky hostů. Během 53 vteřin v 53. minutě se náš náskok ztenčil jen na jednobrankový rozdíl, naštěstí se okamžitě po našem oddechovém čase pěknou individuální akcí prosadil Patrik Štancl, zvýšil na 5:3 a definitivně tak naše mužstvo uklidnil. Zbytek utkání jsme si už pohlídali a po odloženém zápasu s Velkou Bíteší, covidové pauze a prohře v Kroměříži jsme si dokázali připsat tři důležité body. Pochválit je však třeba i tým Rosic, který podal výborný výkon, zdaleka nejlepší ze všech vzájemných zápasů posledních let.

Fotky

2. kolo – sobota 26. 9. 2020

HK Kroměříž – SKMB Boskovice 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)

Sestava Kroměříž: Fajgl (Strašák) • Nesrsta – Koníček, Vávra – Hubík, Šťastný – Štěrba, Jergl – Adolf • Hradil – Vaněk – Kristek, Světlík – Zavřel – Málek, Kudlička – Merta – Laciga, Murín – Jelínek – Knápek • Trenér Málek
Sestava SKMB: Huzlík (Chvátal) • Dufek – Strýček, Sedláček D. – Rosendorf, Sedláček S. – Švejda • Benýšek – Hasoň – Jurča, Kozel – Pelikán – Štancl, Hrazdil – Hroudný • Trenér Karný
Branky Kroměříž: 15:20 Jelínek (Murín), 15:55 Zavřel (Vaněk), 34:29 Štěrba (Zavřel, Kristek), 37:57 Zavřel (Kristek), 47:21 Zavřel (Kristek), 57:53 Málek (Kristek, Šťastný)
Branky SKMB: 46:33 Jurča (Benýšek, Hasoň), 58:29 Jurča (Hasoň, Benýšek)
Vyloučení: 7:5
Využití: 0:0
Zásahy brankářů: Fajgl 24 (92,30%) – Huzlík 31 (83,78%)
Vhazování: 28:47
Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2
Rozhodčí: Volf – Chramosta, Olšar

K prvnímu utkání Krajské ligy jsme nastoupili na Hané proti celku HK Kroměříž. V naší brance se objevil Marek Huzlík, který zastoupil nemocného Jaroslava Chvátala, do zápasu nezasáhli ani čtyři útočníci Martin Špok, Jan Boček, Čestmír Sekanina a Radek Klaus. Navíc stále nemůžeme počítat ani s hráči univerzitního týmu Cavaliers. Vepředu jsme tak mohli počítat pouze s osmi útočníky, horší však bylo, že kvůli covidové čtrnáctidenní karanténě nastoupilo pět našich hráčů bez tréninku přímo do utkání a další čtyři pak absolvovali pouze jeden trénink. To se bohužel v souboji s natěšeným domácím celkem muselo zákonitě projevit, kroměřížští nastoupili se čtyřmi kompletními pětkami a jelikož se jim zatím vyhnula i covidová nákaza, také v plné síle. Náš celek měl problémy především v obranném pásmu, kde nám chyběla síla, důraz i rychlost, a také některé obdržené branky patřily do kategorie laciných. O výsledku zápasu rozhodli pohybliví domácí hráči v závěru první a druhé třetiny, když vždy vstřelili po dvou brankách. Kladem zápasu je to, že jsme se po dlouhé pauze postupně dostávali do hry především v útočném pásmu, za což jsme byli odměněni dvěma góly z hole Petra Jurči, a to ještě stejnému hráči nebyl uznán i další, zcela regulérní, pro údajnou hru vysokou holí. Samozřejmě jsme chtěli v tomto duelu výsledkově uspět, utkání nám však především posloužilo k opětovnému nabrání fyzické kondice a herní praxe, stejně tomu tak bude i v pondělním domácím zápase proti Štice Rosice, doufejme však s vítězným koncem. V týdnu pak budou následovat dva těžké tréninky tak, abychom k nedělnímu utkání 4. kola v Brumově-Bylnici nastoupili už ve formě, kterou jsme měli v přípravném období.

1. kolo – sobota 19. 9. 2020

SKMB BOSKOVICE – HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ – UTKÁNÍ ODLOŽENO

5. přípravné utkání, pátek 11. 9. 2020

HC Dynamiters Blansko – SKMB Boskovice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Sestava Blansko: Külzer (od 31. Vlach) • Antoňů M. – Miloš, Hanzlík – Pilát, Jakubec – Verner, Hussein • Král – Karpíšek – Grünwald, Berka – Antal – Drenčko, Antoňů T. – Kuběna – Kazda, Jílek • Trenér Valla
Sestava SKMB: Huzlík (Dufek) • Sedláček St. – Sedláček D., Štancl – Švejda, Honzek • Benýšek – Hasoň – Boček, Kozel – Pelikán – Jurča, Hrazdil – Sekanina – Jochman • Trenér Karný
Branka Blansko: 54:39 Drenčko (Jílek, Kazda)
Branky SKMB: 9:07 Jurča (Pelikán), 35:01 Pelikán (Sedláček D.), 37:20 Štancl (Boček, Sedláček D.), 38:42 Sedláček D. (Benýšek, Štancl), 42:30 Jochman (Boček)

4. přípravné utkání, středa 9. 9. 2020

SKMB Boskovice – HC Slovan Moravská Třebová 2:3 p.p. (0:0, 0:1, 2:1, 0:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Dufek Michal) • Dufek Martin – Strýček, Sedláček St. – Švejda, Malý Jan – Štancl • Benýšek – Boček – Jurča, Kozel – Pelikán – Hroudný, Hrazdil – Sekanina – Malý Filip • Trenér Karný
Sestava M.Třebová: Venouš (Vydržel) • Plhal – Dubovčík, Cekr – Kudrna, Máša – Holub • Jurča – Haluza – Berčák, Marek – Janků – Kavan, Cach – Čikl – Vaňous • Trenér Čikl Igor st.
Branky SKMB: 43:32 Jurča (Benýšek, Boček), 48:30 Pelikán (Švejda)
Branky M. Třebová: 37:05 Haluza (Dubovčík, Vaňous), 47:48 Berčák z tr.střílení, 61:57 Cach (Janků)

3. přípravné utkání, úterý 8. 9. 2020

SKMB Boskovice – SHK Hodonín 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Huzlík) • Strýček – Dufek, Sedláček Stanislav – Sedláček David, Švejda – Honzek • Benýšek – Hasoň – Boček, Kozel – Pelikán – Štancl, Fabiánek – Sekanina – Hroudný • Trenér Karný
Sestava Hodonín: Kubáň (od. 33 Javůrek) • Vosátko – Spalovský, Veselský – Sedláček, Uhříček – Jirásek, Lašák • Hložánek – Dufek – Komínek, Krejčí – Pawliczek – Bulín, Koubek – Balán – Děrkin, Lekeš – Leška – Janás D., Urbanec • Trenér Janás Tibor
Branky SKMB: 8:26 Dufek (Hasoň), 26:55 Boček (Benýšek), 36:10 Sedláček Stanislav (Pelikán), 39:45 Benýšek (Hasoň), 46:03 Benýšek (Hasoň), 55:44 Boček (Hasoň)
Branky Hodonín: 24:05 Hložánek (Sedláček), 36:21 Balán (Janás), 59:50 Sedláček (Jirásek)
Vyloučení: 9:6
Využití: 2:0
Zásahy brankářů: 31:19
Procentuální úspěšnost: Chvátal 91,18% – Kubáň 2 branky 84,62%, Javůrek 4 branky 66, 67%
Vhazování: 35:27
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3
Rozhodčí: Brzobohatý – Paulík, Procházka

Ve třetím přípravném utkání jsme se na boskovickém stadionu utkali s druholigovým celkem SHK Hodonín. Pro hodonínské bylo utkání posledním před ostrým začátkem 2. ligy a nutno přiznat, že mají ve zbývajících dnech o čem přemýšlet. Naše mužstvo totiž favorita dokonale zaskočilo a celkem bez problémů po výborném výkonu vyhrálo 6:3. Ani jedna strana nehrála v kompletním složení, Hodonín přijel bez tří hráčů základní sestavy, Minerva pak bez nemocného obránce Luboše Rozendorfa, zraněných Martina Špoka a Radka Klause a na soupisce se neobjevili ani hráči z týmu Cavaliers Brno. A až do duelu s Moravskou Třebovou nastoupí další velká posila našeho mužstva, ještě loni kapitán hodonínských drtičů, Petr Jurča.
Utkání jsme měli od počátku pod kontrolou a první třetinu jsme po výborném výkonu brankou Martina Dufka vyhráli 1:0. Na úvod druhé části sice hosté díky naší vlastní brance vyrovnali, ale to bylo také naposledy v tomto zápase. Do konce druhé třetiny jsme ještě po brankách Jana Bočka a využité přesilovce a dorážce Stanislava Sedláčka odskočili na dvoubrankový rozdíl. Brzy sice ještě snížil na 3:2 nejzkušenější hráč drtičů Balán, poslední slovo však měl náš Karel Benýšek, který stanovil skóre na 4:2 po čtyřiceti minutách.
Ve třetí třetině jsme pak náskok ještě navýšili, úspěšnými střelci byli opět Karel Benýšek a podruhé také Jan Boček. Hrozivý stav nakonec kosmeticky 10 vteřin před koncem utkání upravil hostující Sedláček a konečný výsledek tak zní 6:3.

2. přípravné utkání, pátek 4. 9. 2020

SKMB Boskovice – HC Dynamiters Blansko 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Sestava SKMB: Huzlík (Dufek Michal) • Strýček – Dufek Martin, Sedláček S. – Švejda, Sedláček D. – Rosendorf • Benýšek – Hasoň – Boček, Klaus – Pelikán – Štancl, Kozel – Sekanina – Hrazdil • Trenér Karný
Sestava Blansko: Vlach (od 31. Šenk) • Miloš – Němec, Hussein – Hanzlík, Jakubec – Antoňů • Grunwald – Šmahel – Král, Berka – Jílek – Antal, Karpíšek – Kuběna – Majola • Trenér Valla
Branky SKMB: 14:35 Pelikán (Štancl), 22:27 Kozel (Sedláček D.), 28:31 Sekanina (Rosendorf, Sedláček D.), 56:30 Rosendorf (Kozel, Sedláček D.)
Branky Blansko: 28:51 Miloš (Grunwald, Hanzlík), 30:53 Král, 39:18 Jílek
Vyloučení: 6:6
Zásahy brankářů::16:32
Procentuální úspěšnost: Huzlík 3 branky 84,21% – Vlach 3 branky 83,33%, Šenk 1 branka 94,44%
Vhazování: 38:26
Vývoj skóre: 3:0, 3:3, 4:3
Rozhodčí: Brzobohatý – Ošlejšek, Měkýš

Druhé přípravné střetnutí jsme sehráli proti celku Dynamiters Blansko. I když jsme zvítězili pouze jednobrankovým rozdílem, byli jsme v utkání jednoznačně lepším týmem. Bohužel jsme v polovině zápasu za stavu 3:0 značně polevili a hosté dokázali do konce druhé třetiny třemi brankami vyrovnat. V závěrečném dějství jsme vrátili zpět k naší hře a po zásluze i ve druhém přípravném střetnutí zvítězili. Byli jsme lepší v držení puku i střelecky (32:16), v dalších utkáních si však nemůžeme dovolit herní výpadek, který nás potkal během 11 minut druhé třetiny a také zlepšit zakončení, ze sedmi samostatných nájezdů jsme totiž dokázali proměnit pouze jeden.

1. přípravné utkání, čtvrtek 27. 8. 2020

SKMB Boskovice – VUT Cavaliers Brno 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)

Sestava SKMB: Dufek Michal (Chvátal) • Strýček © – Dufek Martin, Sedláček S. – Švejda, Sedláček D. – Rosendorf • Benýšek – Hasoň – Boček, Klaus – Štancl – Pelikán, Kozel – Sekanina – Hroudný • Trenér Karný
Sestava Cavaliers: Huzlík (od 31. Burian) • Antal – Malý F., Groma – Imlauf, Nutil – Šrenk, Horníček • Kmoníček – Stupka – Malíř, Malý J. – Gombarčík – Kunst, Balát – Mudrych – Řezníček, Karpíšek – Aulehla – Mikulec • Trenér Hrstka
Branky SKMB: 01:02 Švejda (Pelikán), 08:33 Benýšek (Boček, Hasoň), 11:04 Benýšek (Boček, Hasoň), 12:49 Hasoň (Boček), 34:32 Boček, 41:06 Boček (Benýšek), 43:17 Hasoň ( Boček)
Branky Cavaliers: 21:03 Aulehla (Horníček), 51:25 Řezníček (Mudrych)
Vyloučení: 2:1
Zásahy brankářů: 14:42
Procentuální úspěšnost: Dufek 2 branky 87,5% – Huzlík 4 branky 83,33%, Burian 3 branky 88%
Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2
Rozhodčí: Brzobohatý – Husák, Gerža

Zápas s účastníkem české univerzitní ligy jsme měli jednoznačně pod kontrolou, o výsledku jsme rozhodli už v první třetině, kterou jsme vyhráli 4:0. Mezi oběma týmy byl velký rozdíl v sehranosti i individuálních kvalitách hráčů, po jasné první třetině náš celek lehce zvolnil tempo, mnoho velkých šancí ještě neproměnil nebo překombinoval a dovolil tak snaživému soupeři uhrát celkem přijatelný výsledek.
K dalšímu utkání nastoupí naše mužstvo v pátek 4.9., kdy přivítá opět na svém stadionu přivítá celek Dynamiters Blansko.