HC Dynamiters Blansko – SKMB Boskovice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Sestava Blansko: Külzer (od 31. Vlach) • Antoňů M. – Miloš, Hanzlík – Pilát, Jakubec – Verner, Hussein • Král – Karpíšek – Grünwald, Berka – Antal – Drenčko, Antoňů T. – Kuběna – Kazda, Jílek • Trenér Valla
Sestava SKMB: Huzlík (Dufek) • Sedláček St. – Sedláček D., Štancl – Švejda, Honzek • Benýšek – Hasoň – Boček, Kozel – Pelikán – Jurča, Hrazdil – Sekanina – Jochman • Trenér Karný
Branka Blansko: 54:39 Drenčko (Jílek, Kazda)
Branky SKMB: 9:07 Jurča (Pelikán), 35:01 Pelikán (Sedláček D.), 37:20 Štancl (Boček, Sedláček D.), 38:42 Sedláček D. (Benýšek, Štancl), 42:30 Jochman (Boček)

4. přípravné utkání, středa 9. 9. 2020

SKMB Boskovice – HC Slovan Moravská Třebová 2:3 p.p. (0:0, 0:1, 2:1, 0:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Dufek Michal) • Dufek Martin – Strýček, Sedláček St. – Švejda, Malý Jan – Štancl • Benýšek – Boček – Jurča, Kozel – Pelikán – Hroudný, Hrazdil – Sekanina – Malý Filip • Trenér Karný
Sestava M.Třebová: Venouš (Vydržel) • Plhal – Dubovčík, Cekr – Kudrna, Máša – Holub • Jurča – Haluza – Berčák, Marek – Janků – Kavan, Cach – Čikl – Vaňous • Trenér Čikl Igor st.
Branky SKMB: 43:32 Jurča (Benýšek, Boček), 48:30 Pelikán (Švejda)
Branky M. Třebová: 37:05 Haluza (Dubovčík, Vaňous), 47:48 Berčák z tr.střílení, 61:57 Cach (Janků)

3. přípravné utkání, úterý 8. 9. 2020

SKMB Boskovice – SHK Hodonín 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Sestava SKMB: Chvátal (Huzlík) • Strýček – Dufek, Sedláček Stanislav – Sedláček David, Švejda – Honzek • Benýšek – Hasoň – Boček, Kozel – Pelikán – Štancl, Fabiánek – Sekanina – Hroudný • Trenér Karný
Sestava Hodonín: Kubáň (od. 33 Javůrek) • Vosátko – Spalovský, Veselský – Sedláček, Uhříček – Jirásek, Lašák • Hložánek – Dufek – Komínek, Krejčí – Pawliczek – Bulín, Koubek – Balán – Děrkin, Lekeš – Leška – Janás D., Urbanec • Trenér Janás Tibor
Branky SKMB: 8:26 Dufek (Hasoň), 26:55 Boček (Benýšek), 36:10 Sedláček Stanislav (Pelikán), 39:45 Benýšek (Hasoň), 46:03 Benýšek (Hasoň), 55:44 Boček (Hasoň)
Branky Hodonín: 24:05 Hložánek (Sedláček), 36:21 Balán (Janás), 59:50 Sedláček (Jirásek)
Vyloučení: 9:6
Využití: 2:0
Zásahy brankářů: 31:19
Procentuální úspěšnost: Chvátal 91,18% – Kubáň 2 branky 84,62%, Javůrek 4 branky 66, 67%
Vhazování: 35:27
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3
Rozhodčí: Brzobohatý – Paulík, Procházka

Ve třetím přípravném utkání jsme se na boskovickém stadionu utkali s druholigovým celkem SHK Hodonín. Pro hodonínské bylo utkání posledním před ostrým začátkem 2. ligy a nutno přiznat, že mají ve zbývajících dnech o čem přemýšlet. Naše mužstvo totiž favorita dokonale zaskočilo a celkem bez problémů po výborném výkonu vyhrálo 6:3. Ani jedna strana nehrála v kompletním složení, Hodonín přijel bez tří hráčů základní sestavy, Minerva pak bez nemocného obránce Luboše Rozendorfa, zraněných Martina Špoka a Radka Klause a na soupisce se neobjevili ani hráči z týmu Cavaliers Brno. A až do duelu s Moravskou Třebovou nastoupí další velká posila našeho mužstva, ještě loni kapitán hodonínských drtičů, Petr Jurča.
Utkání jsme měli od počátku pod kontrolou a první třetinu jsme po výborném výkonu brankou Martina Dufka vyhráli 1:0. Na úvod druhé části sice hosté díky naší vlastní brance vyrovnali, ale to bylo také naposledy v tomto zápase. Do konce druhé třetiny jsme ještě po brankách Jana Bočka a využité přesilovce a dorážce Stanislava Sedláčka odskočili na dvoubrankový rozdíl. Brzy sice ještě snížil na 3:2 nejzkušenější hráč drtičů Balán, poslední slovo však měl náš Karel Benýšek, který stanovil skóre na 4:2 po čtyřiceti minutách.
Ve třetí třetině jsme pak náskok ještě navýšili, úspěšnými střelci byli opět Karel Benýšek a podruhé také Jan Boček. Hrozivý stav nakonec kosmeticky 10 vteřin před koncem utkání upravil hostující Sedláček a konečný výsledek tak zní 6:3.

2. přípravné utkání, pátek 4. 9. 2020

SKMB Boskovice – HC Dynamiters Blansko 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Sestava SKMB: Huzlík (Dufek Michal) • Strýček – Dufek Martin, Sedláček S. – Švejda, Sedláček D. – Rosendorf • Benýšek – Hasoň – Boček, Klaus – Pelikán – Štancl, Kozel – Sekanina – Hrazdil • Trenér Karný
Sestava Blansko: Vlach (od 31. Šenk) • Miloš – Němec, Hussein – Hanzlík, Jakubec – Antoňů • Grunwald – Šmahel – Král, Berka – Jílek – Antal, Karpíšek – Kuběna – Majola • Trenér Valla
Branky SKMB: 14:35 Pelikán (Štancl), 22:27 Kozel (Sedláček D.), 28:31 Sekanina (Rosendorf, Sedláček D.), 56:30 Rosendorf (Kozel, Sedláček D.)
Branky Blansko: 28:51 Miloš (Grunwald, Hanzlík), 30:53 Král, 39:18 Jílek
Vyloučení: 6:6
Využití: 1:1
Zásahy brankářů::16:32
Procentuální úspěšnost: Huzlík 3 branky 84,21% – Vlach 3 branky 83,33%, Šenk 1 branka 94,44%
Vhazování: 38:26
Vývoj skóre: 3:0, 3:3, 4:3
Rozhodčí: Brzobohatý – Ošlejšek, Měkýš

Druhé přípravné střetnutí jsme sehráli proti celku Dynamiters Blansko. I když jsme zvítězili pouze jednobrankovým rozdílem, byli jsme v utkání jednoznačně lepším týmem. Bohužel jsme v polovině zápasu za stavu 3:0 značně polevili a hosté dokázali do konce druhé třetiny třemi brankami vyrovnat. V závěrečném dějství jsme vrátili zpět k naší hře a po zásluze i ve druhém přípravném střetnutí zvítězili. Byli jsme lepší v držení puku i střelecky (32:16), v dalších utkáních si však nemůžeme dovolit herní výpadek, který nás potkal během 11 minut druhé třetiny a také zlepšit zakončení, ze sedmi samostatných nájezdů jsme totiž dokázali proměnit pouze jeden.

1. přípravné utkání, čtvrtek 27. 8. 2020

SKMB Boskovice – VUT Cavaliers Brno 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)

Sestava SKMB: Dufek Michal (Chvátal) • Strýček © – Dufek Martin, Sedláček S. – Švejda, Sedláček D. – Rosendorf • Benýšek – Hasoň – Boček, Klaus – Štancl – Pelikán, Kozel – Sekanina – Hroudný • Trenér Karný
Sestava Cavaliers: Huzlík (od 31. Burian) • Antal – Malý F., Groma – Imlauf, Nutil – Šrenk, Horníček • Kmoníček – Stupka – Malíř, Malý J. – Gombarčík – Kunst, Balát – Mudrych – Řezníček, Karpíšek – Aulehla – Mikulec • Trenér Hrstka
Branky SKMB: 01:02 Švejda (Pelikán), 08:33 Benýšek (Boček, Hasoň), 11:04 Benýšek (Boček, Hasoň), 12:49 Hasoň (Boček), 34:32 Boček, 41:06 Boček (Benýšek), 43:17 Hasoň ( Boček)
Branky Cavaliers: 21:03 Aulehla (Horníček), 51:25 Řezníček (Mudrych)
Vyloučení: 2:1
Využití: 0:0
Zásahy brankářů: 14:42
Procentuální úspěšnost: Dufek 2 branky 87,5% – Huzlík 4 branky 83,33%, Burian 3 branky 88%
Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2
Rozhodčí: Brzobohatý – Husák, Gerža

Zápas s účastníkem české univerzitní ligy jsme měli jednoznačně pod kontrolou, o výsledku jsme rozhodli už v první třetině, kterou jsme vyhráli 4:0. Mezi oběma týmy byl velký rozdíl v sehranosti i individuálních kvalitách hráčů, po jasné první třetině náš celek lehce zvolnil tempo, mnoho velkých šancí ještě neproměnil nebo překombinoval a dovolil tak snaživému soupeři uhrát celkem přijatelný výsledek.
K dalšímu utkání nastoupí naše mužstvo v pátek 4.9., kdy přivítá opět na svém stadionu přivítá celek Dynamiters Blansko.