logo_vsesportik_m.jpg

KROUŽEK SPORTOVNÍCH HER A VŠEOBECNÉ SPORTOVNÍ ZDATNOSTI

Atletika, gymnastika, plavání, hry – to všechno jako volnočasová náplň dítěte? „Základem je co nejširší pohybové spektrum, všeobecná příprava. Teprve na ni by se postupně měla nabalovat určitá specializace,“ říká Tomáš Perič, odborník na sportovní přípravu dětí. Celý rozhovor zde: www.sportvokoli.cz

Všestranná sportovní příprava dětí tvoří základní kámen pro tzv. vrcholový výkon v jakémkoliv sportovním odvětví v pozdějším věku.
A přesně tímto směrem se ubírá VŠESPORTÍK projekt, který vstupuje do třetího ročníku. Cílem je zábavnou a hravou formou nabídnout dětem ve věku 4–9 let sportovní vyžití, seznámit je s novými pohybovými dovednosti z oblasti gymnastiky, atletiky, míčových her – florbalu, volejbalu, basketbalu, fotbalu, plavání a bruslení, vytvořit u dětí pozitivní vztah ke sportu jako k celoživotní aktivitě a vytvořit základy pro pozdější specializovaný trénink.

Pravidelné tréninky budou probíhat vždy v úterý od 15:30 na různých sportovištích (viz harmonogram) a ve čtvrtek od 15:45 na gymnáziu v Boskovicích.

Harmonogram úterních tréninků:

Září – listopad – plavání
Prosinec – březen – bruslení
Duben – červen – cyklistika

Obsahové zaměření:

Hlavní náplní kroužku je všestranná sportovní příprava dětí, takže se děti mohou těšit na základy gymnastiky, atletiky, míčových her, balančních cvičení, zdravotní tělesnou výchovu, bruslení a plavání. Lekce probíhají pod vedením Josefa Vykoukala a Pavla Martínka.

Kontakt:

vsesportik@skmb.cz